Креативні ідеї й поради з дизайну паковання

Ще кілька десятиліть тому ми сприймали паковання як захисну оболонку для товару. Однак, завдяки розвитку можливостей графічного дизайну та через появу численних проблем довкілля, воно стало відігравати значно важливішу роль. Сьогодні це обличчя бренду, ваш безмовний продавець та вагома частина маркетингової стратегії.

“Майже 72% американських споживачів зізнаються, що дизайн і матеріали паковання суттєво впливають на їхні рішення про купівлю”,

— Гіл Нів, віцепрезидент і Девід Харріс, менеджер по роботі з клієнтами, США, Ipsos Observer

У цьому гіді ми розглянемо ази дизайну паковання — від ключових елементів, які роблять його цікавим, помітним і впізнаваним, до креативних ідей для вашого власного ефектного паковання. А ще ми підготували колекцію готових мокапів, за допомогою яких ви самі зможете розробити паковання для своєї продукції та просувати її в інтернеті.

Обрати дизайн паковання

Packaging Design Ideas 1

Що таке дизайн паковання і чому він важливий

Дизайн паковання — це мистецтво створення зовнішньої оболонки, яка має бути красивою і водночас функціональною та безпомилково асоціюватися з брендом. Звісно, його основне завдання — захищати товар усередині, але, крім того, воно повинно робити ваш товар помітним і створювати зв’язок зі споживачем. Вдале паковання привертає увагу й розповідає історію навіть без слів.

Секрет успішного паковання — у трьох головних компонентах:

  • Вирізняється на переповнених полицях. На ринку багато різних товарів, і щоб люди помічали саме ваш, паковання має привертати увагу покупців.
  • Передає ідентичність товару й фірмовий стиль. Хороший дизайн не лише тішить око, а й відбиває цінності та історію бренду.
  • Є практичним і функціональним. Паковання має легко відкриватися, за потреби повторно закриватися, і, в ідеалі, не завдавати шкоди довкіллю.

“70% споживачів зараз визнають себе екологічно свідомими, а 66% вважають важливим купувати товари в пакованні з екологічно чистих матеріалів”,

— звіт Global Buying Green від Trivium Packaging

Словом, паковання стало важливим маркетинговим інструментом, який впливає на все: від сприйняття споживача до його прихильності до бренду.

Packaging Design Ideas 2

Дизайн паковання для вашого товару за 3 кроки

Розробка обгортки для товару схожа на створення ідеального вбрання. Потрібно, щоб вона виглядала приголомшливо, функціонувала бездоганно і з першого погляду розповідала історію вашого бренду. Але, як і у випадку з одягом, універсального підходу до дизайну паковання не існує. Вибір елементів буде залежати від призначення товару, аудиторії, на яку він розрахований, і від того, як ви збираєтеся позиціювати свій бренд.

Крок 1.✨ Почніть з графічного дизайну

Основою, серцем і душею вдалого паковання є графічний дизайн. Саме тут кольори, шрифти та брендові елементи об’єднуються в єдиний захопливий образ.

Згадаймо котрийсь із великих брендів, наприклад Coca-Cola. Його паковання розвивається з 1980-х років і має різні форми та матеріали, щоб охоплювати всі категорії споживачів. Але незмінною залишається класична червоно-біла етикетка — суттєва частина ДНК бренду. Це візуальний ярлик, який миттєво повідомляє, кого саме представляє.

Продумане паковання так само працюватиме й на ваш бренд, швидко додаючи впізнаваності й вкладаючи ваш товар просто в руки споживачам. Але коли справа доходить до власне дизайну, просто нанести логотип недостатньо. Слід врахувати деякі важливі нюанси.

Психологія кольору

Інколи кольори промовляють самі за себе. Зелений говорить про натуральність і екологічність, тоді як чорний транслює відчуття лоску, преміальності й ексклюзивності. Якщо розуміти, що передає кожен з кольорів, можна скласти палітру, яка відповідатиме цінностям вашого бренду та зачіпатиме правильні емоційні струни вашої аудиторії.

Дізнайтеся більше про психологію кольору у нашій статті “Як вибір кольору може покращити впізнаваність вашого бренду”.

Ієрархія повідомлень

Чітка ієрархія повідомлень спрямовує погляд покупців так, щоб вони помічали саме те, що вам потрібно. Але між тим, що хочуть бачити на пакованні клієнти, і тим, що ви хочете, щоб вони побачили, — велика різниця.

Тому ретельно обирайте головне: назву продукту, ключову особливість або цінність бренду. Яке б не було паковання, воно має давати клієнтам чітке уявлення про те, чого очікувати всередині.

Вибір шрифтів

Поставтеся до шрифтів як до способу виразити характер бренду. Лаконічний шрифт без зарубок допоможе створити сучасний образ і відображатиме простоту й зручність, а от класичні зарубки асоціюються із солідністю, давньою історією і надійністю. Обирайте шрифти з розумом, і ваше паковання виглядатиме сміливо, привітно чи вишукано — відповідно до стилю вашого бренду.

Packaging Design Ideas 3

Крок 2.🛒 Узгодьте дизайн з маркетинговою стратегією

Перш ніж братися за вибір матеріалів і замовляти сотні зразків паковання, важливо продумати маркетингову стратегію. Чому так рано? Бо під час цього процесу ви, швидше за все, кілька разів передумаєте й зміните кілька концепцій дизайну та матеріалів, і це нормально! Так ваші рішення будуть більш зваженими.

Ось що слід знати про роль маркетингу в дизайні паковання, — без нього ваш товар не продаватиметься, хай який якісний і класний він буде.

В епоху роликів із розпаковуванням, споживачі очікують від паковання додаткової цінності: всіляких QR-кодів, що ведуть до ексклюзивного контенту, хештегів для соцмереж чи навіть елементів доповненої реальності (AR). Дизайн паковання став для брендів способом створювати враження, якими можна поділитися, і ці враження покращують залученість і розширюють охоплення. Це ваш шанс підкреслити унікальність та особливість свого товару.

Можливо, він створений на рослинній основі, є етичним або не містить пластику? Обов’язково зазначте це на пакованні. Що зараз роблять ваші конкуренти? Ви можете зробити це краще? Визначте й підкресліть свої унікальні торгівельні пропозиції — саме вони спонукають людей повертатися до вас знов і знов.

У спільному дослідженні даних про продажі в США за п’ять років NielsenIQ і McKinsey проаналізували 600 тисяч артикулів від 44 тисяч брендів, на які припало $400 мільярдів річного доходу від роздрібних продажів з 32 товарних категорій на кшталт харчів, напоїв та засобів особистої гігієни. Спершу дослідники виокремили 93 твердження про товар, пов’язані з екологічністю, соціальною і корпоративною відповідальністю, як от “екологічний”, “веганський” чи “біорозкладний”, котрі були надруковані на пакованні. А потім порівняли темпи зростання продажів товарів у різних категоріях з наявністю подібних тверджень на пакованні й без них та виявили, що в цілому існує чіткий суттєвий зв’язок між наявністю рекламних тверджень і споживчими витратами.

“Персоналізація електронної комерції: визначення, переваги та поради із впровадження”.

Крок 3.📦 Реалізуйте задум у пакованні

Тут усе вирішує поєднання форми, текстури й функціональності. Вдалий вибір завоює серця покупців, а невдалий — повністю зруйнує враження від товару. Форми, які зручно лягають в руку, поверхні з приємною текстурою та унікальні конструкції не просто привертають увагу, а й справляють незабутнє перше враження, що особливо актуально для брендів у сфері електронної комерції.

Візьмімо, до прикладу, Apple. Кожен елемент їхнього паковання є ніби продовженням виробу — від гладких, мінімалістичних коробок до приємної ваги кожного компонента. Такий підхід спонукав незліченну кількість брендів також зосередитися на дрібних деталях, які викликають захоплення й почуття зв’язку в момент, коли покупець відкриває коробку.

Форма слідує за функцією

Можливо, ви чули принцип “форма слідує за функцією”, який є справжньою заповіддю в архітектурі й промисловому дизайні. Цей принцип цілком доречний і в дизайні паковання.

Оригінальність і стиль — це чудово, але якщо паковання важко відкрити, ви програли. Згадайте пакети, які можна закривати повторно, щоб продукти не видихалися, відривні стрічки та язички, щоб було легше розривати обгортку, або зручну для зберігання тару, яку можна штабелювати. Ці практичні деталі продемонструють покупцям, що ви розробляли дизайн з думкою про них.

Матеріали й текстура

Текстура паковання говорить не менш промовисто, ніж його зовнішній вигляд. Перероблений картон? Плюс до екологічності. Матове покриття? Елегантність і високий клас. Хай що ви виберете — від м’яких оксамитових текстур до рельєфних логотипів — якщо дизайн влучний, він перетворить розпакування на справжнє задоволення.

Packaging Design Ideas 4

Як вибрати пакувальні матеріали

Погляньмо, які варіанти ви маєте, коли справа доходить до вибору пакувальних матеріалів.

“Приблизно половина споживачів стверджують, що готові платити більше за екологічне паковання, проте насправді більшість із них готова платити лише невелику надбавку”,

— “Екологічність в пакованні”: результати опитування в США від McKinsey & Company

Паковання з гофрованого картону

Гофрокартон — ідеальний варіант для брендів, що прагнуть показати екологічність і водночас зберегти економічну ефективність. Цей легкий, міцний і дуже гнучкий матеріал є основним вибором у пакованні у сферах електронної комерції та доставки.

Наприклад, Amazon та IKEA включили гофрований картон до своїх стратегій екологічного пакування. Картон є дуже практичним матеріалом й ідеальною основою для виділеного тексту й ефектної графіки.

Біорозкладне паковання

З огляду на те, що екосвідомі споживачі у своєму виборі орієнтуються на екологічні матеріали, біорозкладне та придатне для компосту паковання набуває дедалі більшої популярності й поступово виходить на перший план. Росте попит на такі матеріали, як полілактиди й перероблений папір, особливо в харчовій промисловості, адже з них можна виготовляти обгортки й контейнери, придатні для компостування.

Звісно, природний розпад цих матеріалів займає багато місяців, але це все одно набагато швидше, ніж поліетилен. Приміром, стандартна ПЕТ-пляшка розкладається сотні років.

Скляне й алюмінієве паковання

Бажаєте справити враження елітарності, преміум-якості й розкоші, обирайте скло чи алюміній — у цій ніші їм немає рівних. Завдяки своїй безперечній елегантності та ще й придатності для вторинної переробки ці матеріали є фаворитами у виробників косметики та напоїв. Вишукане паковання зі скла чи алюмінію демонструє екологічну відповідальність бренду, даючи споживачам ще одну причину полюбити те, що всередині.

Поліетиленове паковання

Поліетилен — надійний і вологостійкий, і тому це класичний матеріал для пакування харчових продуктів, напоїв та фармацевтичних препаратів. З нього роблять поліетиленові пакети, обгортки й термоусадкові плівки для паковання, ключовою властивістю якого має бути захист.

Проте зі зростанням екологічної свідомості багато брендів обирають курс на сталий розвиток, замінюючи традиційний поліетилен на біорозкладні аналоги або інвестуючи в багаторазове паковання.

Який би пакувальний матеріал ви не обрали, радимо зосередитися на зменшенні відходів і продемонструвати орієнтацію на сталий розвиток.

🙌 Натхнення: розвиток та успіх таких брендів, як Lush, відомого своєю політикою захисту довкілля та “голими” незапакованими товарами, чудово доводить, що цілком можливо завоювати вподобання споживачів і водночас захистити планету.

Обрати дизайн паковання

Ідеї паковання та мокапи дизайнів

Створіть унікальне паковання, і ваш товар помічатимуть і впізнаватимуть усі. Тренди дизайну на 2025 рік заохочують нас бути сміливими, щирими, автентичними та вміти запам’ятовуватися. Бренди всіма силами намагаються виділитися з-поміж конкурентів, використовуючи яскраву типографіку, ностальгійні градієнти та креативні ілюстрації. Нікуди не подінеться й мінімалізм: багато брендів все ще обирають принцип “менше значить більше” як мантру в дизайні, використовуючи просту графіку.

Ось кілька мокапів, які надихнуть вас і допоможуть створити власний дизайн паковання:

Функціональне

Практичне й гарне паковання додає цінності товару в очах споживачів. Зіп-пакетами для снеків та герметичними контейнерами для косметики зручно користуватися, до того ж вони надовго збережуть якість продуктів і виробів.

Фірмовий тубус для чипсів Pringles мав на меті захистити чипси, щоб вони не ламалися, і в результаті став яскравим доказом того, що навіть суто практичне паковання може бути ефектним і цікавим.

Packaging Design Ideas 5

Органічне

Органічне паковання поєднує яскраві кольори з природними текстурами, приваблюючи екосвідому аудиторію. Це можуть бути біорозкладні плівки для пакування фруктів і овочів, що дають споживачам відчуття свіжості та автентичності.

Деякі бренди, як-от Innocent Drinks, поєднують екологічні матеріали з яскравими кольорами, щоб підкреслити свою екологічну й соціальну відповідальність, органічне вирощування сировини й користь для здоров’я.

Packaging Design Ideas 6

Ексцентричне

Унікальні форми, матеріали чи кольори здатні перетворити простий товар на шедевр досвіду користування. Товари із цікавим пакованням, як-от чайні пакетики-пірамідки чи геометричні флакони для парфумів, завжди виділяються на полицях магазинів. Такий дизайн часто стає частиною ідентичності продукту, створюючи у покупців стійку асоціацію, яку вони ніколи не забудуть.

Packaging Design Ideas 7

Мінімалістичне

Мінімалістичний дизайн фокусується на простоті та елегантності й використовує чисті лінії та приглушені кольори. Така стриманість навіює відчуття сучасної розкоші, що робить мінімалістичне паковання ідеальним для товарів преміум-класу. Багато косметичних брендів і виробників побутової техніки обирають мінімалізм в пакованні, щоб підкреслити якість товару без потреби використовувати складну графіку.

Packaging Design Ideas 8

Думки наостанок

Вдале паковання не лише ефективно захищає й зберігає товар, а й робить його цікавішим і впізнаванішим. Воно привертає увагу, розповідає історію та залишає незабутнє враження, що зберігатиметься у покупців ще довго після розпакування. Знайдіть і ви вдале рішення — перегляньте нашу колекцію дизайну паковання з безліччю чудових ідей:

Обрати дизайн паковання

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Вікторія Скиба
    Вікторія Скиба

    Вікторія — головна редакторка блогу Depositphotos, використовує свій багаторічний досвід у контент-маркетингу та копірайтингу для створення цікавого контенту. Має пристрасть до дизайну, музики та кіно.