Навіщо потрібен моніторинг соцмереж: пояснення і поради
Сфера соцмереж постійно змінюється, трансформуючись швидше, ніж ви можете помітити. Працювати з ними буває досить складно, особливо враховуючи появу великої кількості новинок. Можливо, ви вже раніше чули термін “моніторинг соцмереж”. Але що він насправді означає? І, найголовніше, яку користь може принести вашій компанії? Ми готові відповісти на ці запитання!
Моніторинг соцмереж допомагає відстежувати розмови в інтернеті, пов’язані з вашим брендом. Якщо хочете знати, що люди говорять про вашу компанію, продукти та послуги, і бути в курсі останніх трендів індустрії, вам потрібна надійна стратегія моніторингу соцмереж. Без цього можна вважати, що ви створюєте маркетингові стратегії й стратегії просування у соціальних мережах із зав’язаними очима.
Що таке моніторинг соцмереж
Моніторинг соцмереж передбачає перегляд соціальних медіаплатформ на предмет згадок вашої компанії та релевантних ключових слів. Також він включає аналіз розмов, дискусій і трендів, пов’язаних з вашим брендом, конкурентами та галуззю в цілому.
Моніторинг соцмереж допомагає відстежувати кожну пряму чи непряму згадку про вашу компанію у соціальних медіа у режимі реального часу. Завдяки цьому ви можете отримувати важливу інформацію про те, як клієнти ставляться до вашого бренду, знаходити трендовий контент, а також розуміти проблеми клієнтів та їхні очікування від вас у майбутньому. Зі стратегією моніторингу соцмереж ви маєте змогу приймати рішення на основі даних, які позитивно впливатимуть на ваш бізнес. Ці знання можуть бути корисними у всіх сферах — від маркетингу та планування продуктів до обслуговування споживачів.
Особливість моніторингу соцмереж полягає у тому, що це проактивний спосіб відстежувати, аналізувати та реагувати на онлайн-розмови. Це комплексний підхід, який може дати вам повну картину того, що про вас говорять, і запропонувати цінну інформацію для вдосконалення стратегій.
3 прості кроки, як почати моніторинг соцмереж
1. Відстежуйте
Слідкуйте за згадками вашого бренду, конкурентів, галузі та пов’язаних з ними тем і ключових слів на різних соціальних платформах. Ви можете робити це вручну, часто перевіряючи канали соцмереж, або автоматизувати процес за допомогою спеціальних програм.
2. Аналізуйте
Вивчіть інформацію, яку вам вдалося зібрати, і знайдіть способи її застосування. Аналіз допоможе зрозуміти, що подобається і що не подобається клієнтам у вашій компанії, продуктах чи послугах, а також зрозуміти галузеві тренди, щоб визначити своє позиціювання в соцмережах.
3. Реагуйте
Потрібно реагувати, якщо ви помітили одну згадку про ваш бренд або цілу модель поведінки. Це може бути просто коментар до допису задоволеного споживача або щось більш значне, наприклад, зміна вашої маркетингової стратегії — у будь-якому разі ви повинні реагувати.
Найкращі поради з моніторингу соцмереж
1. Вибирайте правильні ключові слова
Головне в ефективному моніторингу соцмереж — вибір правильних ключових слів, які є найбільш релевантними для вашого бізнесу. Майте на увазі, що ці ключові слова можуть змінюватися з часом. Моніторинг соцмереж допоможе виявити загальні слова, які люди використовують, говорячи про вас. Найважливіші ключові слова містять назву вашої компанії, продуктів і послуг; перших осіб у вашій компанії; назви кампаній та хештеги. Не забувайте перевіряти скорочення та помилки.
2. Шукайте у правильних місцях
Дослідити, де ваша аудиторія веде дискусії, необхідно для того, аби дізнатися, що вона може сказати про вас. Ви повинні знати, де люди обговорюють вашу компанію і як ці розмови відрізняються на різних соціальних платформах. Обговорення вашого бренду або галузі в Twitter та Instagram будуть іншими, ніж обговорення у Facebook або LinkedIn. Розуміння цього допоможе вам ефективно долучитися до дискусій за допомогою органічної взаємодії та платної реклами.
3. Застосовуйте пошукові фільтри
Визначивши, які ключові слова та соціальні мережі мають вирішальне значення для вашої компанії, розробіть складнішу тактику пошуку. У результатах все ще можуть бути деякі нерелевантні згадування або дописи. Попрацюйте над удосконаленням пошукових фільтрів, щоб мінімізувати кількість результатів, не пов’язаних з вашою компанією.
4. Забудьте про агресивний маркетинг
Люди цінують компанії, які пропонують допомогу в подоланні труднощів. Але вони не люблять, коли компанії лізуть у їхні коментарі з пропозиціями. Моніторинг соцмереж має допомогти знайти релевантну інформацію про ваш бренд на соціальних платформах. Не варто використовувати його як можливість почати продавати свої товари чи послуги. Цей спосіб комунікації з клієнтами у соцмережах більше спрямований на налагодження зв’язків, які згодом ви зможете перетворити на продажі.
Резюме
Моніторинг соцмереж — це потужний інструмент, якщо ви знаєте, як його використовувати. Він дозволяє отримати уявлення про те, що споживачі думають про вас, ваші продукти, послуги та конкурентів завдяки аналізу їхніх розмов на соціальних платформах. Моніторинг соцмереж може допомогти вам налагодити зв’язок з аудиторією, продемонструвати зацікавленість її думкою та побудувати довірливі стосунки. У такий спосіб ви зможете покращити імідж своєї компанії та утвердити свій бренд як найкращий вибір у галузі.
Інші статті, які можуть вас зацікавити:
Прихильність до бренду: що це таке і як її покращити
Благодійний маркетинг: пояснення, переваги й головні стратегії
Що таке ностальгійний маркетинг і як ви можете використовувати його для залучення аудиторії
Як міжнародні бренди проявляють солідарність з Україною