Крок у майбутнє: тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка]

Цікаво, що буде на піку популярності у 2025 році? Не витрачайте час на пошуки, адже ми зробили все за вас. Щоб визначити ключові тренди графічного дизайну наступного року, ми провели комплексне дослідження, проаналізувавши переможні проєкти провідних галузевих конкурсів, популярні роботи на дизайн-платформах на кшталт Dribble та Behance, а також портфоліо відомих креаторів.

В результаті ми обрали 7 головних тенденцій, які відображають теми, стилі та естетику, що будуть у всіх на вустах у прийдешньому році. Від Генеративних історій до Наївних замальовок — відкрийте для себе головні тренди графічного дизайну та перегляньте кастомну колекцію зображень, які допоможуть перетворити ваші проєкти зі звичайних на виняткові!

Переглянути колекцію трендів

7 головних трендів графічного дизайну у 2025 році для особливих проєктів

У 2025 році сфера дизайну буде більш динамічною, ніж будь-коли, завдяки поєднанню передових технологій та сміливих художніх прийомів. Тренди графічного дизайну розширюватимуть творчі кордони, охоплюючи протилежності й відображаючи різноманітність стилів і настроїв.

Приготуйтеся до розквіту ШІ-дизайну, що дозволяє створювати приголомшливі зображення за лічені секунди, та домінування еклектичного максималізму. Великі, помітні шрифти займуть центральне місце в макетах, а змішана техніка поєднуватиме цифрові й фізичні елементи в захопливий, ностальгійний візуальний сторітелінг. Водночас темний дизайн постане як універсальний підхід для втілення різноманітних естетичних напрямків — від витонченого хай-теку до готики та панку. Прості й недосконалі ілюстрації, намальовані від руки, спонукатимуть до щирого самовираження, контрастуючи з гіперреальними текстурами тактильного 3D-дизайну, що наче “вистрибують” з екрана.

Зустрічайте ключові тренди графічного дизайну, які визначають розвиток візуальної комунікації й майбутнє креативної сфери!

1. Генеративні історії

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Генеративні історії

Якщо ви досі не оцінили можливості генеративного штучного інтелекту, застрибуйте у цей поїзд просто зараз, адже ШІ-дизайн — один з найгарячіших трендів. Якщо у 2024 році приблизно 65% компаній регулярно використовують ШІ, ми очікуємо, що наступного року більшість бізнесів застосовуватимуть інтелектуальні алгоритми для створення контенту. Такий розвиток зумовлений не лише зростанням доступності та зручності ШІ-інструментів, а й революційним вдосконаленням якості.

Забудьте про одноманітні композиції та ненатуральні зображення людей з трьома руками. Сучасні генеративні моделі дозволяють миттєво створювати гіперреалістичний візуальний контент, який неможливо відрізнити від професійної фотографії або графіки завдяки високій деталізації об’єктів і плавним переходам світла і тіні. Сьогоднішні ШІ-інструменти — справжні чемпіони у створенні складних зображень, які важко відтворити вручну. Щобільше, вони можуть реалізувати концепції, що виходять за межі людської уяви. Якщо креативна візуалізація хімічної формули або сцени з далекого майбутнього може поставити вас у глухий кут, алгоритми вирішують такі завдання за лічені хвилини, створюючи цілісні та збалансовані композиції, де все узгоджено до найменших деталей.

У прийдешньому році ШІ ще більше посилить свій вплив у графічному дизайні: він перетвориться з допоміжної утиліти для розробки прототипів чи пошуку ідей на основний креативний інструмент. Простіше кажучи, генеративний ШІ дедалі частіше використовуватимуть для створення кінцевого контенту. Ця тенденція зумовлена вибуховим розвитком розумних технологій, адже завдяки інноваційним інструментам на кшталт ШІ-генератора зображень ви можете швидко отримати унікальні файли, придатні для комерційного використання. Щобільше, вони будуть повністю узгоджені з вашим візуальним стилем, що дозволить досягти цілісності й посилити імідж бренду. Переконайтеся в цьому самі, протестувавши наш інструмент просто зараз.

Згенерувати зображення

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

Переглянути колекцію Генеративні історії

⭐ Професійна порада

Успіх вашої роботи з ШІ-генераторами залежить від того, наскільки точно ви формулюєте запити. Додавайте якомога більше деталей, від загального опису композиції та естетики до вибору кольорів і ракурсів. Знайдіть додаткові підказки у нашій статті “5 порад, як правильно формулювати запити для ШІ-генератора зображень”.

2. Естетика хаосу

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Естетика хаосу

Прийшов час мінімалізму зійти зі сцени, адже одним з ключових трендів графічного дизайну 2025 року є максималізм. Це як ковток свіжого повітря для тих, хто втомився від безликих, лаконічних композицій. Цей тренд перетинається з тенденцією Клатеркор, яка бере натхнення у популярній серед зумерів TikTok-естетиці. Ідея заповнення простору речами, що приносять радість, знайшла свій шлях із соцмереж у дизайн.

Наступний рік принесе багато дизайн-проєктів, які поєднують все й одразу. Від зображень і візерунків до кольорів і шрифтів — різноманіття графічних об’єктів вражатиме погляд і розбурхуватиме уяву. Складні, багатошарові композиції поєднуватимуть численні стилі та теми, створюючи яскравий культурний контекст. Таке багатство деталей наповнює максималістичний дизайн енергією та створює життєствердну атмосферу.

За що ми любимо цей тренд графічного дизайну, так це за художню свободу, яку він пропонує. Ви можете (і навіть мусите) порушувати правила, адже Естетика хаосу — це нестримна творчість та екстравагантність. Поєднуйте кольори, які зазвичай не поєднуються (наприклад, яскраво-рожевий і лаймовий), використовуйте кілька шрифтів одночасно, міксуйте геометричні, квіткові або абстрактні візерунки та грайтеся з масштабом. Це надійний спосіб створити багатий візуальний досвід і викликати цілу гаму емоцій — від здивування до захоплення.

Переглянути колекцію Естетика хаосу

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

⭐ Професійна порада

Позбудьтеся негативного простору. Гасло Естетики хаосу: “Чим більше, тим краще”. Жоден сантиметр дизайну не повинен бути порожнім. Заповніть простір елементами, які, попри різноманітність, підсилюють центральну тему. Знайдіть готові зображення та графічні елементи для майбутніх максималістичних проєктів у бібліотеці Depositphotos, що пропонує понад 300 мільйонів файлів на будь-яку тематику.

3. Гучні шрифти

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Гучні шрифти

Як у друкованому, так і в цифровому середовищі, переповненому візуальним контентом, дизайнери роблять ставку на гіперболізовані шрифти, які буквально “вибухають” повідомленнями. Ми бачимо їх скрізь: у вебдизайні, соцмережах, маркетингових матеріалах та креативних кампаніях. Цей тренд графічного дизайну присутній у багатьох переможних дизайн-проєктах цього року і продовжить домінувати наступного.

Дизайнерів приваблює у жирних шрифтах їхня багатофункціональна природа. Завдяки інноваційному розташуванню, експериментам з формою та декоративному характеру, типографіка перестає бути просто засобом передачі інформації й перебирає на себе роль центрального елемента композиції. Оскільки шрифти несуть на собі всю візуальну вагу, вони набувають незвичних форм, видовжуються, вигинаються, закручуються та зазнають багатьох інших трансформацій, що привертають увагу глядача.

Виразні кастомні шрифти відкривають безмежні творчі можливості, адже ви можете вибирати між шрифтами із зарубками, без зарубок, дисплейними, декоративними тощо. Такі шрифти часто створюють для конкретних брендів або проєктів, що робить їх потужним способом виокремлення. Вони чудово підкреслюють індивідуальність бізнесу та створюють потрібний настрій для кампанії. Надійний, дружній, сміливий — ви можете втілити будь-що.

Переглянути колекцію Гучні шрифти

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

⭐ Професійна порада

Використовуйте нестандартну геометрію або зміну ритму шрифту, щоб додати дизайну динаміки та візуальної інтриги. Обирайте кольори залежно від емоції, яку бажаєте викликати. Хочете чогось незвичайного? Розмалюйте свій шрифт привабливими градієнтами або цікавими візерунками.

4. Крафтові шари

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Крафтові шари

Тренди графічного дизайну 2025 року відображають втому від надмірно відшліфованого дизайну і прагнення до персоналізації й автентичності. Концепція Крафтові шари відповідає на цей запит, адже пропагує естетику ручної роботи та бере натхнення у колажному мистецтві, скрапбукінгу, змішаному стилі та мудбордах. Вона поділяє деякі художні принципи з Естетикою хаосу, наприклад багатошаровість та еклектику. Водночас цей стиль має унікальну тактильну складову, що транслює відчуття тепла.

В основі естетики, що поєднує колаж і скрапбукінг, лежить креативний мікс різнорідних елементів, таких як фотографії, малюнки, принти, вирізки з журналів, візерунки, а також текстури паперу або тканини. Контраст чітких переходів між шарами та ефект необроблених країв підсилює візуальну різноманітність та індивідуальність цього підходу. У такому дизайні часто з’являється ностальгійна атмосфера, що досягається завдяки теплим кольорам і зістареним матеріалам.

Попри певний візуальний хаос, цей тренд графічного дизайну далекий від випадкового нагромадження. Згадайте мудборди — кожен елемент у них має своє місце і доповнює загальну композицію. Здатність розповідати цілісні візуальні історії та викликати емоції робить цей змішаний стиль популярним серед брендів, які прагнуть налагоджувати глибокі зв’язки з аудиторією.

Переглянути колекцію Крафтові шари

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

⭐ Професійна порада

Поєднайте елементи абсолютно різних стилів, щоб створити несподіваний дизайн. Наприклад, змішайте вінтажні й антиутопічні мотиви або естетику coquette та кантрі. Це чудовий спосіб продемонструвати свою багатогранність, незалежно від того, ви незалежний креатор чи бренд.

5. Темні виміри

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Темні виміри

У 2025 році ми очікуємо на розквіт темного дизайну, що проявлятиметься у глибоких і тьмяних колірних палітрах та популярності темного режиму. Тяжіння до темряви у трендах графічного дизайну не випадкове, адже воно віддзеркалює загальний настрій невпевненості та бажання знайти стабільну основу. Зважаючи на це, багато брендів зробили вибір на користь темних відтінків, обираючи головні кольори наступного року — від Future Dusk у Dulux до Hammered Black у Krylon.

Тренд Темні виміри не обмежує вибір кольорів чорним та його відтінками. У вас є великий спектр тонів на кшталт глибокого синього, сутінкового фіолетового, насиченого коричневого або ефектного бордового, що дозволяє легко поєднувати трендові кольори з вашими фірмовими. Темні відтінки ідеально підходять для потужних композицій у різних стилях — від елегантної класики до похмурого гранжу. Водночас ви можете легко створити ультрасучасний дизайн у дусі хай-тек, поєднавши чорний або темно-синій з металевими акцентами. Темна палітра також зручна для користувача, оскільки покращує читабельність і допомагає краще доносити повідомлення.

Глибокі кольори пасуватимуть будь-де, від вебдизайну та соцмереж до брендингу і маркетингових матеріалів. Ви можете втілити цей тренд у монохромних композиціях з градацією відтінків або поєднати глибокі тони з яскравими деталями, щоб досягти високої контрастності та забезпечити візуальну ієрархію.

Переглянути колекцію Темні виміри

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

⭐ Професійна порада

Використовуйте ефекти світла і тіні, щоб додати шарів і глибини темному дизайну. Пограйте з текстурою, наприклад, матовими, глянцевими, шорсткими або оксамитовими поверхнями. Це дозволить додати візуального інтересу і створити відчуття матеріальності й об’ємності.

6. Наївні замальовки

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Наївні замальовки

Якщо ви шукаєте щось грайливе та веселе, тренди графічного дизайну 2025 року вас не розчарують. Концепція Наївні замальовки закликає вас позбутися зайвої серйозності та випустити на волю свою внутрішню дитину. Цей тренд знаходить вираження у простих, намальованих від руки ілюстраціях та написах в дитячому стилі, з нерівними лініями та іншими недоліками, які додають дизайну автентичності й трохи бунтарства.

Є щось неймовірно привабливе та близьке в цій сучасній естетиці графічного дизайну, що поєднує в собі прямолінійність та індивідуальність. В її основі — спрощені композиції, створені з чистих ліній та геометричних фігур. Ще одна особливість тренду — відсутність пропорційності та нерівні краї. Забудьте про ідеалізацію: лінії, що “виходять за межі”, та неакуратні штрихи є невіддільними елементами такого дизайну.

Безтурботний, сміливий дух Наївних замальовок також підкреслюється вибором пастельних або яскравих кольорів, таких як червоний, жовтий, синій і зелений. Вони не мають градієнтів чи тіней і виглядають однотонно, але водночас виразно. Як щодо рожевого неба та блакитних дерев? Такі поєднання кольорів створюють сміливі контрасти, які приваблюють увагу та надають композиції енергії.

Переглянути колекцію Наївні замальовки

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

⭐ Професійна порада

Тут немає місця академізму, правилам перспективи та симетрії. Дозвольте собі творчу недбалість: нехай ваші малюнки нагадують дитячі аплікації або фігурки з пластиліну. Підкресліть трендову естетику відповідними ефектами, наприклад, малюнків фарбами, крейдою чи фломастерами. Знайдіть більше натхнення та ідей у нашій статті “Як розвивати креативне мислення за допомогою скетчів та малюнків”.

7. Багатовимірні текстури

Тренди графічного дизайну 2025 [Інфографіка] Багатовимірні текстури

Присутністю 3D у трендах графічного дизайну нікого не здивуєш. Такий підхід вже давно став стандартом в індустрії. Що зробить тривимірний дизайн особливим у 2025 році, так це його неймовірна реалістичність і тактильність. Оскільки ми рухаємося до все більш цифрового світу, реалістичний ефект може виділити ваші проєкти серед сотень інших і залучити аудиторію на глибшому рівні.

Ми очікуємо бачити більше приголомшливого дизайну, який виглядає настільки правдоподібно, наче можна простягнути руку й доторкнутися до нього. Щоб досягти реалістичності та ефекту занурення, зосередьтеся на текстурах, які точно відтворюють фізичні матеріали, від поширених варіантів на кшталт пластику, каменю, металу, скла або паперу, до більш несподіваних, як гума або хутро. Увага до переходів кольорів, освітлення і відблисків допоможе вам передати справжню природу обраних матеріалів.

Багатовимірні текстури, які набули популярності в ігровому середовищі, поширилися і на інші сфери сучасного графічного дизайну, такі як реклама, дизайн продуктів та рендеринг. Над чим би ви не працювали — пакованням, контентом для соцмереж або рекламною кампанією — спробуйте інтегрувати тактильні текстури у свій наступний 3D-проєкт, щоб додати композиціям глибини та динаміки.

Переглянути колекцію Багатовимірні текстури

🔍 Подивіться на реалізацію цього тренду графічного дизайну у проєктах:

⭐ Професійна порада

Поєднайте найкращі риси 2D і текстурного 3D в одній композиції. Ви отримаєте дизайн з ефектним контрастом і візуальною ієрархією, де пласкі зображення підсилюють ефект глибини тривимірних об’єктів. Застосовуйте цей підхід у вебдизайні, графічному дизайні або анімації.

Думки наостанок про тренди графічного дизайну

Відстеження трендів — це одна з головних навичок для кожного креативного професіонала, хай то графічний дизайнер чи власник бренду. Відстежуючи поточні зміни та впроваджуючи інновації, ви не тільки зберігаєте актуальність для своєї аудиторії, але й отримуєте шанс виділитися на ринку та обійти конкурентів. Гарна новина полягає в тому, що ви можете заощадити час на пошуку новітніх стилів і концепцій, адже в нашому блозі вже є все необхідне: від ключових креативних тенденцій і найпопулярніших підходів у вебдизайні до трендів графічного дизайну. Слідкуйте за новинками, щоб першими дізнаватися про популярні концепції й почніть впроваджувати найгарячіші тренди у своїх проєктах вже сьогодні!

Переглянути колекцію трендів

Інші статті про візуальні тренди

Креативні дизайн-тренди 2025: від вабі-сабі до мистецтва, народженого ШІ

25 трендів вебдизайну у 2025 році: від необруталізму до динамічних інтерфейсів

Кольори 2025 року від Dulux та WGSN + Coloro: тематичні колекції й поради з дизайну

Насичені й витончені трендові зимові кольори 2024-2025: колекції зображень і палітри

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Анна  Тімаревська
    Анна Тімаревська

    Анна — досвідчена редакторка та копірайтерка, яка вже понад десять років працює з контентом. Вона любить відкривати для себе щось нове та ділитися найкращими знахідками з нашими читачами — від основ дизайну та маркетингових стратегій до порад із саморозвитку.