Марія Ложко
Марія Ложко

08\01\256 хв

Гід з використання ШІ-мистецтва в маркетингових кампаніях у 2025 році

Креативна індустрія стрімко змінюється, і глобальне впровадження генеративного ШІ лише прискорює цей процес. Згідно зі звітом “Креативні тренди 2025” від Depositphotos, ШІ-генератори перетворилися з інструменту для створення високоякісного і водночас бюджетного контенту на джерело натхнення для митців і дизайнерів.

Певні технологічні обмеження та специфіка генеративних інструментів надавали ранній ШІ-графіці впізнаваних особливостей, які незабаром вилилися в тренд ШІ-мистецтва в бренд-комунікації.

У 2025 році використання естетики ШІ-мистецтва допоможе брендам підкреслити їхній новаторський підхід і креативну сміливість. Якщо ви також хочете додати такі асоціації до свого бренду чи продукту, ознайомтеся з нашими порадами щодо інтеграції цього тренду у маркетингову комунікацію.

Переглянути колекцію

 

Чому бізнесу варто звернути увагу на тренд ШІ-мистецтва

Донедавна термін ШІ-мистецтво здебільшого стосувався робіт, створених справжніми художниками за допомогою генеративних інструментів (на кшталт ШІ-генератора зображень або графічних редакторів з інтегрованими ШІ-функціями для редагування зображень).

Завдяки алгоритмам ранніх генеративних інструментів, бібліотекам, які вони обробляли, і запитам, які використовували креатори, всі перші твори ШІ-мистецтва мали дещо спільне. Вони представляли переважно сюрреалістичні сцени, зображені об’єкти були низькотекстурованими, а колірні палітри нереалістичними, з домінуванням м’яких, пастельних відтінків. Іншим яскравим прикладом раннього ШІ-мистецтва є гіперреалістичні, схожі на фото, зображення з насиченою палітрою кольорів.

Згідно з аналізом пошукових запитів 42 мільйонів клієнтів Depositphotos, в останні місяці люди більше цікавляться зображеннями, схожими на “ШІ-мистецтво”. Вони часто шукають фантастичні або мрійливі сцени з добре збалансованими композиціями й привабливими, але нереалістичними кольорами. Технічна досконалість цих зображень, численні деталі та цікаві сюжети роблять їх чудовим вибором для проєктів у соцмережах, адресованих міленіалам та зумерам.

Більшість зображень у дусі ШІ-мистецтва створюють контраст між сюрреалістичним сюжетом і реалістичним стилем. Це дозволяє користувачам трохи повірити в магію і зануритися в неї. Ще одна перевага естетики ШІ-мистецтва полягає в тому, що вона легко транслює орієнтованість вашого продукту або компанії на нові технології та прогрес.

 

8 способів покращити маркетингову комунікацію за допомогою художніх ШІ-зображень

1. Персоналізуйте свою кампанію

Однією з найважливіших переваг ШІ-генераторів є те, що з їх допомогою можна значно скоротити витрати й заощадити час на виробництві контенту. Крім того, це чудова можливість створювати маркетинговий контент, адаптований до потреб і смаків конкретних груп клієнтів. Наприклад, ви можете експериментувати з кількома стилями протягом одного сезону.

2. Тестуйте трендову естетику в соцмережах

Соцмережі допомагають зрозуміти, які трендові стилі 2025 року викликають найбільший відгук у вашої цільової аудиторії та які зображення краще конвертують підписників у покупців. Створюйте захопливий ШІ-контент для візуального сторітелінгу в Instagram, TikTok чи YouTube.

Обирайте темну естетику, вабі-сабі, клатеркор та інші тренди або поєднайте їх в унікальний і яскравий візуальний мікс, який зачарує вашу аудиторію! Знайдіть натхнення у свіжій згенерованій кампанії від Vodafone.

3. Вдоскональте бренд-сторітелінг сюрреалістичними зображеннями

ШІ-зображення можуть зробити ваші маркетингові наративи більш цілісними та релевантними. Стиль ШІ-мистецтва — чудовий вибір для статичних зображень, що розповідають одну складну історію. Вони можуть бути надзвичайно деталізованими, а кожен об’єкт на зображенні — виразним і цікавим. До того ж створення такого контенту не займе багато часу. Усе, що вам потрібно, — це написати детальний текстовий запит.

4. Виведіть сезонний контент на новий рівень

Якщо ви хочете піти далі, використовуйте ШІ-мистецтво для сезонного маркетингового контенту, щоб виділитися з натовпу в найбільш напружені періоди на кшталт кінця листопада або грудня (сезони Чорної п’ятниці й різдвяних розпродажів).

Поєднуйте наявний брендинг, традиційні святкові символи й трендову естетику для ефектного результату. Переконайтеся, що обраний вами стиль відповідає святу. Наприклад, тренд “Нова сучасність” з прогнозу Depositphotos добре підходить для кампаній з нагоди початку шкільного сезону.

5. Презентуйте продукти у несподіваний спосіб

Генеративні інструменти стануть у пригоді, коли у вас закінчаться ідеї щодо презентації вашого продукту. Зображення товару на білому фоні підходять для маркетплейсів, де клієнтів передусім цікавлять реальні властивості товарів, які вони планують придбати.

Проте у випадку з банерами на сайтах, інтегрованих каталогів товарів у соцмережах та відеореклами головна мета — продати користувачам певний настрій або стиль життя, частиною якого є ваш продукт. Використовуючи вже наявні зображення продуктів і трендові стилі, ви можете створювати маркетингові матеріали, які виглядатимуть привабливо й автентично. Чудовим прикладом такого підходу є згенерований показ мод від Motorola.

6. Спробуйте ШІ-локалізацію кампаній

Інструменти на основі ШІ також можуть допомогти вам локалізувати маркетингові візуальні матеріали всього за кілька секунд. Завдяки такому підходу ви значно підвищуєте свої шанси залишатися релевантними для клієнтів з конкретних ринків і продавати більше.

7. Підтримуйте принцип сталості за допомогою ШІ-мистецтва

Це правда, що сервери, які уможливлюють роботу ШІ, споживають значні ресурси, в тому числі воду для охолодження. Водночас професійні фотосесії та постпродакшн часто вимагають ще більше. Особливо якщо ви працюєте зі сценарієм рекламного ролика, в якому багато сцен і акторів.

Якщо ваша компанія поставила перед собою цілі сталого розвитку, оберіть генерацію зображень за допомогою ШІ. До цього тренду долучаються все більше брендів. Навіть у Coca-Cola нещодавно запустили згенерований рекламний ролик, підкресливши, що такий підхід скорочує ресурси на проведення кампанії.

8. Згенеруйте кампанію на основі контенту користувачів

Якщо ви надасте користувачам зручний і безкоштовний інструмент для самовираження, вони, швидше за все, поділяться створеним контентом у соцмережах і допоможуть вашій кампанії стати вірусною. Однак пропонувати аудиторії можливість самостійно створювати щось на промосайті — не найефективніший спосіб скористатися перевагами ШІ.

Якщо ваш бюджет обмежений, спробуйте використовувати ШІ-генератори для створення зображень на основі контенту ваших підписників. Наприклад, запустіть челендж у TikTok або Instagram і створіть захопливе відео, яке включатиме кадри з відео або зображення користувачів.

Переглянути колекцію

 

Думки наостанок. Експериментуйте з ШІ у 2025 році!

Тож чому ви віддаєте перевагу — використанню ШІ-мистецтва як гучної заяви про бренд чи застосуванню технологій для оптимізації бюджету на продакшн? Вам не обов’язково обирати між цими двома варіантами. Варто просто визначитися з підходом, який відповідає цінностям вашого бренду та бізнес-цілям.

Зауважте, що ШІ-мистецтво — лише один із 7 креативних трендів 2025 року. Ця естетика сумісна з будь-якими іншими тенденціями, згаданими у нашому прогнозі. Ознайомтеся з іншими трендами, такими як “Клатеркор”, “Нова сучасність”, “Гіперсентименталізм” тощо. Успіхів вам у творчих експериментах!

 

Більше інсайтів про ШІ-мистецтво для брендів:

Як запустити ШІ-стартап у 2025 році: 20+ ідей і порад

Колекція неймовірних зображень, створених у ШІ-генераторі Depositphotos, з практичними порадами

7 поширених міфів про зображення, створені ШІ

Як вдосконалити святкові маркетингові кампанії за допомогою ШІ

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Марія Ложко
    Марія Ложко

    Марія — маркетингова і PR-копірайтерка з понад 10-річним досвідом. Вона досліджує теми, пов'язані з трендами у креативній сфері, маркетингом, ефективністю бізнесу та продуктивністю. Марія також спеціалізується на питаннях штучного інтелекту та управління проєктами.