20 найкращих чат-ботів на основі ШІ для роботи, навчання й розваг
Щойно ChatGPT з’явився на ринку, він одразу став справжньою сенсацією. Навіть сьогодні він вважається одним із найкращих чат-ботів на основі штучного інтелекту. Завдяки розробці нових мовних моделей технології ШІ значно спростили нам життя, адже допомагають виконувати частину робочих завдань, ефективно планувати час, стежити за здоров’ям та й просто розважатися.
Але чи є на ринку гідні альтернативи ChatGPT? Знайдіть відповідь у нашій статті, де ми зібрали 20 зручних чат-ботів для різних завдань, від роботи до розваг. Також ми підготували для вас практичні рішення й поради, як отримати максимальну користь від цих розумних помічників.
20 найкращих чат-ботів на основі штучного інтелекту
Хоча всі чат-боти на основі ШІ можуть підтримувати діалоги, кожен із них створений для різних завдань. Приміром, один чудово підходить для написання текстів, а інший — для швидкого пошуку інформації.
Ми склали список найкращих чат-ботів, які працюють на базі штучного інтелекту, для різних потреб. У ньому ви знайдете рішення для виконання маркетингових завдань, спілкування з вигаданими персонажами, контролю стану здоров’я та іншого.
- Google Bard
- Replika
- Jasper
- Character AI
- ZenoChat
- Buoy Health
- Microsoft Copylot (formerly Bing AI Chatbot)
- Woebot
- Drift
- HuggingChat
- WriteSonic
- YouChat
- Personal.ai
- Pi
- Poe
- Github Copilot
- Claude
- Khanmigo
- Perplexity
- KoalaChat
1. Google Bard
Цей чат-бот від Google AI є популярною безкоштовною альтернативою ChatGPT і, на відміну від свого конкурента, використовує актуальні бази даних з інтернету. Ранній доступ до цього чат-бота відкрили 21 березня 2023 року. Тепер він доступний користувачам у 230 країнах світу без жодних обмежень. Bard має ще одну принципову відмінність від ChatGPT: він інтегрується з обліковим записом Google, дозволяючи перевіряти інформацію в інтернеті й слухати відповіді.
- Ціна: безкоштовно
- Для чого найкраще підходить: пошук даних, багатомовні переклади, узагальнення тем та надання актуальної інформації.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовні моделі: LaMDA (колишня), PaLM 2 (поточна).
- Плюси: релевантність і актуальність інформації, здатність чітко розуміти підказки користувача, адаптація тексту до різних стилів і форматів (новини, повідомлення, листи, дописи в соцмережах тощо), доступ до сайтів у режимі реального часу, синхронізація з Google-акаунтами, додаткові функції (поширення відповідей, перевірка, прослуховування), кілька варіантів відповідей на одне запитання.
- Мінуси: неточності у відповідях, брак креативності, відсутність посилань на джерела, епізодична непослідовність у відповідях, обмежена генерувальна здатність (нездатність писати розлогі статті, створювати художні твори, генерувати детальну графіку та писати довгі рядки коду).
- Основні функції: бесіда з імітацією людської розмови, генерація тексту, переклад, кодування, відповіді на запитання, підтримка голосових команд, інтеграція з продуктами Google
2. Replika
Replika — це чат-бот на основі ШІ, який імітує реальні розмови. З його допомогою можна створювати унікальних вигаданих персонажів і адаптувати їх до свого стилю спілкування. Причому з персонажами можна не тільки цікаво поговорити — вони також надають емоційну підтримку й діляться корисними порадами. Застосунок вийшов у 2017 році, ще до впровадження ChatGPT. Персонажі Replika навчаються на основі відповідей користувачів на їхні запитання, що з часом робить кожного створеного персонажа унікальним.
- Ціна: цінова модель фриміум; $19,99 на місяць за Replika Pro або довічна підписка за $299,99
- Для чого найкраще підходить: невимушене спілкування, приємне дозвілля та покращення душевного стану.
- Ліміт запитів: необмежена кількість запитів, проте якщо спілкуватися з персонажами занадто довго, їм може знадобитися перерва.
- Мовна модель: GPT-3
- Плюси: безкоштовні функції, доступ з різних пристроїв (ПК, смартфонів і планшетів), персонажі, які налаштовуються, соціальні функції (наприклад, свого ШІ-друга можна одягти як заманеться).
- Мінуси: брак розуміння контексту, неточні відповіді, можливість генерації глибинних фейків, непрозора політика конфіденційності даних.
- Основні функції: персоналізовані ШІ-компаньйони з глибоким емоційним зв’язком, емпатичними розмовами, пам’яттю та історією стосунків, налаштовувані аватарки, функції встановлення цілей, щоденник, голосові дзвінки, відеодзвінки та міні-ігри.
3. Jasper
Jasper є ШІ-платформою, яка допомагає компаніям поширювати маркетинговий контент через різні канали, як-от статті в блогах, дописи в соцмережах, рекламні електронні розсилки, тексти для сайтів тощо. На відміну від багатьох інших чат-ботів на основі ШІ, Jasper може аналізувати вихідні дані вашої компанії, щоб генерувати унікальні тексти, адаптовані до певної цільової аудиторії. Для цього слід завантажити на платформу свою інформацію. Застосунок повністю конфіденційний.
- Ціна: кілька тарифних планів ($49 на місяць для креаторів, $125 на місяць для команд та унікальні пропозиції для бізнесу). Також є можливість оформити річну підписку.
- Для чого найкраще підходить: контент-маркетинг у різних каналах.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: GPT-4
- Плюси: доступність 30+ мовами, оптимізація контенту для різних маркетингових каналів (соцмережі, публікації в блогах, електронні розсилки тощо), допомога ШІ з відповідністю контенту іміджу й ідентичності бренду, функції управління проєктами, аналітика та професійні поради щодо ефективності роботи з контентом.
- Мінуси: не завжди висока якість тексту, вимагає ретельного підходу до введення запитів, дорогий, обмежений у типах контенту.
- Основні функції: генерація довгих і коротких форм контенту, функції вдосконалення тексту, можливості дослідження тем, SEO-оптимізація, маркетингові інструменти для спільної роботи, рекомендації на основі ШІ, кілька мов.
4. Character AI
Хочете поспілкуватися з Ілоном Маском або подискутувати на філософські теми з Арістотелем? Тепер це цілком можливо завдяки цьому онлайн чат-боту на основі ШІ. Character AI дозволяє користувачам спілкуватися з різними персонажами, самим створювати персонажів з певними рисами характеру й навіть ділитися персонажами з іншими користувачами. Наприклад, можна змоделювати героя своєї улюбленої книги, відеогри чи фільму. Ця платформа, створена колишніми розробниками Google, вийшла у вересні 2022 року.
- Ціна: цінова модель фриміум. Character AI Plus за $9,99 на місяць.
- Для чого найкраще підходить: приємно поспілкуватися, більше дізнатися про ШІ, покращити навички (письма, дослідження, мови тощо), отримати емоційну підтримку чи створити креативний контент.
- Ліміт запитів: необмежений після реєстрації.
- Мовні моделі: унікальне глибинне навчання й великі мовні моделі.
- Плюси: можливість творчого самовираження, хороші сюжети, персонажі з різним походженням, можливість мовної практики, допомога в написанні творчих робіт, рольові ігри й підтримка психічного здоров’я.
- Мінуси: потрібен час для навчання персонального ШІ. Прогалини в знаннях, надмірні фільтри контенту, непослідовність наративів, обмежена пам’ять персонажів, проблеми з використанням даних і брак емоційного інтелекту.
- Основні функції: взаємодія з віртуальними персонажами, створення власних персонажів, кастомізація персонажів, створення креативних текстів у різних форматах, відповіді на запитання.
5. ZenoChat
ZenoChat — це чат-бот на основі ШІ, який можна налаштувати відповідно до ваших потреб. У ньому, наприклад, можна обирати мовну модель, унікальні стилі спілкування та інформаційні бази. ZenoChat може бути корисним для різних цілей, в тому числі для пошуку даних і складання маркетингових планів.
- Ціна: модель фриміум. Розширені функції та необмежена кількість запитів доступні за різними тарифними планами ($23,99 за Lite і $83,99 за Unlimited).
- Для чого найкраще підходить: допомога в написанні текстів, переклади, пошукова оптимізація контенту, маркетингова підтримка, збір інформації та розваги.
- Ліміт запитів: 50 запитів після реєстрації, а потім 20 запитів на день у безкоштовній версії чат-боту.
- Мовні моделі: GPT-4, Sophos-1, Sophos-2 (можна вибрати вручну).
- Плюси: універсальність, безкоштовні опції, багатоцільова генерація контенту, розширені фільтри, можливість встановлювати як розширення для браузера, спеціальні інструменти, зокрема резюмування та опис відео для YouTube, можливості пошуку 25+ мовами.
- Мінуси: недостатня перевірка фактів, низька здатність запам’ятовувати контекст, обмеження пам’яті, обмеження запитів у безкоштовній версії, ризик дезінформації.
- Основні функції: система фільтрації контенту, допомога із SEO, робота з багатьма мовами, розширення для браузера, голосовий пошук.
6. Buoy Health
Buoy Health — це чудовий сервіс, який дозволяє отримати персоналізовані медичні рекомендації та розпізнати тривожні симптоми. Платформа розвивається з 2014 року завдяки Гарвардській медичній школі і вважається однією з найрозумніших систем штучного інтелекту в галузі охорони здоров’я.
- Ціна: безкоштовно
- Для чого найкраще підходить: отримання персональних медичних рекомендацій та виявлення симптомів.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: не розголошується
- Плюси: аналіз симптомів, персоналізовані рекомендації, зв’язок з лікарем, захищений доступ.
- Мінуси: обмежена кількість відповідей (слід вибрати лише один із запропонованих варіантів), потенційна неточність діагностики, можливе встановлення помилкових діагнозів.
- Основні функції: персональні рекомендації після аналізу симптомів, закриті тести на виявлення симптомів та можливість зв’язку з медичними працівниками.
7. Microsoft Copylot (колишній Bing AI Chatbot)
Bing — популярна пошукова система. У лютому 2023 року компанія Microsoft також додала до нього функцію ШІ чат-бота, що може генерувати унікальні зображення на основі текстових описів, шукати актуальну інформацію та адаптувати тексти до різних стилів письма. Завдяки цьому вдосконаленню популярність пошукової системи зросла ще більше, охопивши 100 мільйонів користувачів.
- Ціна: безкоштовно
- Для чого найкраще підходить: збір інформації, створення зображень і допомога в написанні текстів.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: GPT-4
- Плюси: велика актуальна база знань, можливість генерувати різні формати креативного контенту, персоналізовані рекомендації, підтримка 25+ мовами, надання довідкових матеріалів, різні стилі спілкування.
- Мінуси: ризик дезінформації, однотипний стиль відповідей, повільне реагування.
- Основні функції: фільтри стилів спілкування, голосовий пошук, генерація зображень, історія чату та безпечний пошук.
8. Woebot
Цей чат-бот був розроблений Стенфордськими психологами та фахівцями зі штучного інтелекту спеціально для того, щоб допомогти людям у всьому світі піклуватися про своє психічне здоров’я. Woebot може вести з користувачем терапевтичні бесіди, відстежувати настрій та грати в різні інтерактивні ігри. Платформа була заснована у 2017 році клінічною психологинею й дослідницею докторкою Елісон Дарсі.
- Ціна: сервіс безкоштовний, але доступний лише для користувачів у США.
- Для чого найкраще підходить: терапевтичні бесіди й покращення самопочуття.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: не розголошується
- Плюси: різноманітні психотерапевтичні підходи (когнітивно-поведінкова терапія, міжособистісна психотерапія, діалектична поведінкова терапія), безоцінкова взаємодія, рішення для різних вікових груп, персоналізований супровід, захист даних.
- Мінуси: територіальні обмеження, обмеження в типах пристроїв, відсутність людської взаємодії, може повторюватися, працює не для всіх.
- Основні функції: терапевтичний ефект, відстеження настрою, інтерактивні бесіди.
9. Drift
Drift — це платформа розмовного маркетингу, що спеціалізується на покращенні обслуговування клієнтів та генерації лідів. Використовуючи чат-боти зі штучним інтелектом, Drift допомагає органічно залучати, класифікувати й конвертувати потенційних покупців з будь-якої сторінки вашого сайту.
- Ціна: залежить від тарифного плану ($2500 на місяць для Premium, індивідуальні тарифи Enterprise і Advanced).
- Для чого найкраще підходить: оптимізація процесів маркетингу та продажів.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: GPT-4
- Плюси: покращена взаємодія з клієнтами, можливість інтеграції з вашими бізнес-системами, надання корисної інформації про маркетинг та продажі.
- Мінуси: налаштування й навчання чат-ботів потребує багато часу; обмежений контроль над персоналізацією та дорогі плани підписки.
- Основні функції: інтеграція чат-ботів в електронні розсилки, розпізнавання намірів, проактивна взаємодія з відвідувачами сайту, персоналізовані рекомендації щодо продуктів/контенту, автоматична кваліфікація лідів, аналітика в режимі реального часу та можливості інтеграції з API.
10. WriteSonic
Корисну інформацію та відповіді на запитання можуть надавати багато чат-ботів на основі ШІ, проте більшість із них не здатні писати довгі статті. Цю проблему вправно розв’язує WriteSonic. За словами авторів проєкту, інструмент дозволяє на 80% скоротити час написання якісного розлогого контенту.
- Ціна: доступно кілька тарифних моделей. Безкоштовна версія має обмеження до 10 000 слів на місяць. Пакет Freelancer коштує $16 на місяць, пакет для невеликих команд Small Team — $13 на місяць, а Enterprise — $500+ на місяць.
- Для чого найкраще підходить: прискорення роботи над написанням статей.
- Ліміт запитів: 10 000 слів на місяць у безкоштовній версії
- Мовні моделі: GPT-3.5, GPT-4 (залежно від обраного пакета).
- Плюси: різноманітність контенту, тексти дуже схожі на людське письмо, вигідність у порівнянні з оплатою послуг копірайтерів, функції пошукової оптимізації.
- Мінуси: обмежена кастомізація, відсутність розширених можливостей редагування, епізодичні помилки.
- Основні функції: варіанти написання довгих і коротких текстів, вбудована перевірка на плагіат, перевірка граматичних помилок, підтримка 25+ мовами, функції інтеграції даних компанії, пошук ключових слів і аналіз контенту конкурентів.
11. HuggingChat
HuggingChat — чат-бот на основі ШІ від компанії Hugging Face, яка працює у цій сфері з 2016 року. Платформа дозволяє користувачам обмінюватися різними моделями та наборами даних. Подібно до інших рішень на основі штучного інтелекту, HuggingChat вміє писати тексти, складати резюме прочитаного та створювати різноманітний контент. Крім того, він може налагоджувати й писати код, формулювати функції Excel і відповідати на загальні запити, подібно до ChatGPT.
- Ціна: безкоштовно
- Для чого найкраще підходить: пошук інформації, допомога в написанні контенту, структурування даних, налагодження й написання коду.
- Ліміт запитів: безлімітний
- Мовні моделі: Llama 2, CodeLlama, Falcon, Mistral.
- Плюси: хороша якість написання коду, модель з відкритим кодом, кілька моделей обробки природного мовлення, зручний інтерфейс.
- Мінуси: обмежена мовна підтримка; надання інформації, яка не відповідає дійсності, і проблеми з конфіденційністю даних.
- Основні функції: перемикання між моделями, вебпошук, розширені можливості написання коду, відкритий вихідний код.
12. Personal.ai
Ви коли-небудь думали завести цифрового двійника, якого можна було б навчати й просити збирати ваші нові знання? Саме цим займається платформа Personal.ai. Цей чат-бот працює як особистий помічник, допомагаючи вам з особистими й робочими завданнями — наприклад, спланувати свій день з урахуванням завантаженості. Тут також можна говорити зі стандартними ботами, щоб поекспериментувати з різними стилями спілкування.
- Ціна: безкоштовний для особистого користування, але має обмеження щодо пам’яті. Ціни для використання в бізнесі починаються від $15.
- Для чого найкраще підходить: підвищення продуктивності, творче самовираження й спілкування зі штучним інтелектом.
- Ліміт запитів: необмежений, але необхідна інформація зберігається у вигляді стеку пам’яті (100 балів у безкоштовній версії).
- Мовні моделі: індивідуальна, на основі вашого унікального досвіду.
- Плюси: персоналізований помічник, доступність на різних платформах (ПК та мобільних пристроях), персональний довідник з необхідною інформацією та можливість спілкуватися з різними чат-ботами.
- Мінуси: обмежене розуміння контексту, потрібен час для навчання персонального ШІ, обмеження пам’яті у безкоштовній версії.
- Основні функції: розробка персонального ШІ, спілкування з ШІ-друзями, публічні форуми на різні теми.
13. YouChat
Цей розмовний чат-бот на основі ШІ може відповідати на запитання, генерувати ідеї, перекладати текст, резюмувати статті, складати електронні листи та писати фрагменти коду. На відміну від ChatGPT, його безкоштовна версія має актуальну базу даних і може цитувати джерела. YouChat було запущено ще в грудні 2022 року, але в лютому 2023 року розробники оновили його функціонал, зробивши більш розмовним. До того ж він уміє писати довгі статті, генерувати зображення з текстових підказок і збільшувати роздільну здатність завантажених зображень. Ця платформа також має мобільну версію і вважається найкращим застосунком серед чат-ботів із ШІ.
- Ціна: кілька варіантів тарифів, в тому числі обмежена безкоштовна версія. Версія YouPro коштує $9,99 на місяць, також є версія для організацій за договірною ціною.
- Для чого найкраще підходить: пошук інформації, генерування ідей, багатомовний переклад, створення зображень, написання статей.
- Ліміт запитів: необмежений для пошуку інформації, 10 безкоштовних генерацій зображень і статей на місяць у безкоштовній версії.
- Мовна модель: GPT-3.5 (у безкоштовній версії), GPT-4 (у платній версії).
- Плюси: актуальна інформація, можливість генерувати різні форми контенту, формати креативного тексту, прозорість безпеки та генерація зображень.
- Мінуси: нав’язливий стиль письма, нові функції потребують доопрацювання.
- Основні функції: створення різних типів контенту, актуальна база даних, версії для мобільних пристроїв та у вигляді розширення для браузера.
14. Pi
Можна сказати, що чат-бот зі штучним інтелектом під назвою Pi від компанії Inflection AI єдиний у своєму роді: його мета — надавати користувачам унікальний досвід емоційної підтримки. Розробники стверджують, що Pi не просто вміє підтримати цікаву бесіду, а й проявляє у спілкуванні доброту, дипломатичність та гумор. Вони позиціюють Pi як чат-бота з потужнішим емоційним інтелектом порівняно з ChatGPT.
- Ціна: безкоштовно
- Для чого найкраще підходить: дружні бесіди та обговорення багатьох тем з різних точок зору.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: Inflection-1.
- Плюси: можливість відкривати для себе різні теми, подібний до людського стиль письма, створення креативного контенту, платформа з відкритим вихідним кодом, серйозна увага до конфіденційності, багатомовна підтримка.
- Мінуси: неточні відповіді та повільна реакція.
- Основні функції: розділ “Відкрий для себе” з різноманітними темами для обговорення, унікальним стилем написання та шістьма налаштуваннями голосу для озвучення тексту.
15. Github Copilot
Github Copilot — найсучасніший OpenAI чат-бот для програмування. Він може допомагати інженерам покращувати якість коду за допомогою підказок, надавати рекомендації в реальному часі та генерувати запити на внесення змін. Github Copilot — це спільний проєкт Microsoft і OpenAI, вперше запущений у 2021 році.
- Ціна: $10 на місяць для фізичних осіб, $19 на місяць для бізнесу (за одного користувача) та $39 на місяць для корпорацій (за одного користувача).
- Для чого найкраще підходить: програмування.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: OpenAI Codex.
- Плюси: підвищена продуктивність, підвищена точність програмування, адаптована до конкретних потреб.
- Мінуси: відсутність безкоштовної версії, іноді неправильний код.
- Основні функції: автодоповнення коду, генерація шаблонів, генерація функцій, функція автозаповнення, багаторядкова генерація, розуміння контексту, налаштування стилю кодування.
16. Claude
Claude вважається одним з найкращих чат-ботів зі штучним інтелектом, оскільки його розробили колишні дослідники з OpenAI. Подібно до інших чат-ботів, платформа дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями з ШІ. Під час навчання чат-бота Claude компанія Anthropic PBC спиралася на Загальну декларацію прав людини 1948 року та умови надання послуг Apple. Цей підхід мав на меті створити рішення, яке ставитиме на перше місце максимальну конфіденційність.
- Ціна: має безкоштовну версію з лімітом 100 000 токенів (приблизно 75 000 слів). Claude Pro коштує $20 на місяць.
- Для чого найкраще підходить: аргументація, творчість, дружні діалоги, кодування та створення контенту.
- Ліміт запитів: 75 000 слів у безкоштовній версії, уп’ятеро більше в платній версії.
- Мовні моделі: Claude Instant (у безкоштовній версії), Claude 2.0, Claude 2.1.
- Плюси: високий рівень безпеки, здатність аналізувати особисті прикріплені документи, кілька мовних моделей.
- Мінуси: обмеження навіть у платній версії, довгий час відгуку, все ще на стадії розробки.
- Основні функції: прикріплений контент, збереження документів, чат.
17. Poe
Poe — це ціла платформа для створення власних унікальних ШІ чат-ботів, розроблена Quora й запущена в грудні 2022 року. Унікальність цього чат-боту полягає в можливості експериментувати з різними мовними моделями.
- Ціна: безкоштовно
- Для чого найкраще підходить: експерименти зі штучним інтелектом.
- Ліміт запитів: безлімітний
- Мовні моделі: ChatGPT, GPT-4, DALL-3, Claude Instant, Claude 2, StableDiffusionXL, PaLM, Llama 2 та унікальні мовні моделі спільнот.
- Плюси: кастомізація чат-ботів; багатомовні моделі; рішення, адаптовані для різних потреб (письмо, рольові ігри, програмування тощо).
- Мінуси: потрібен досвід навчання чат-ботів.
- Основні функції: розділ “Відкрийте для себе” з різними мовними моделями, створення чат-ботів, управління чат-ботами, спілкування з іншими креаторами, можливість роботи з різних платформ (з ПК та мобільних пристроїв).
18. Khanmigo
Khanmigo — один з найкращих чат-ботів на основі ШІ для самонавчання та допомоги вчителям. Учні можуть використовувати його для розв’язання математичних задач або здобуття спеціалізованих знань. А вчителям Khanmigo допомагає у вирішенні адміністративних завдань, наприклад у складанні навчальних планів. Цей чат-бот був випущений Академією Хана в березні 2023 року.
- Ціна: $4 на місяць або $44 на рік, але ця опція доступна лише для громадян США.
- Для чого найкраще підходить: самоосвіта і розробка навчальних планів.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: GPT-4
- Плюси: персоналізоване навчання, цілодобовий доступ, доступ до бібліотеки матеріалів Академії Хана, освітні й профорієнтаційні можливості.
- Мінуси: обмежена доступність у певних регіонах, обмежена кількість предметів (спеціалізується переважно на мистецтві та математиці).
- Основні функції: цікаве навчання за допомогою розмовного інтерфейсу, інтерактивних ігор, відстеження прогресу та інтеграції матеріалів Академії Хана.
19. Perplexity
Perplexity — найкращий розмовний чат-бот зі штучним інтелектом, який використовує розширені мовні моделі, щоб працювати зі складними запитами. Спочатку він використовував можливості великих мовних моделей OpenAI у поєднанні з пошуковою системою Bing від Microsoft. Але Perplexity не просто видає звичний нам список посилань, а підсумовує результати пошуку, супроводжуючи їх цитатами, що дає можливість користувачам перевірити правдивість наданої інформації. Цей чат-бот на основі ШІ також має застосунок і розширення для браузера.
- Ціна: має безкоштовну і преміум-версії. Преміум коштує $20 на місяць або $200 на рік.
- Для чого найкраще підходить: пошук інформації та аналітика даних.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: GPT3-5 (у безкоштовній версії), Claude-2 або GPT-4 (у преміум-версії):
- Плюси: контекстний пошук, вичерпні відповіді, зазначення джерел, доступність з різних пристроїв (ПК та смартфонів).
- Мінуси: досі перебуває на стадії розробки й зосереджений переважно на вивченні інформації.
- Основні функції: контекстний пошук, прозорість джерел, можливість перемикання між різними мовними моделями в преміум-версії та функція Copilot для точніших результатів.
20. KoalaChat
KoalaChat — це зручний бот на основі ШІ, який може відповісти на ваші нагальні запитання, з урахуванням актуальних даних. Він також використовує кілька мовних моделей, які можна вибирати самостійно. Крім того, в KoalaChat є інтерфейс для написання текстів з розширеними функціями для маркетологів і копірайтерів.
- Ціна: $9 на місяць.
- Для чого найкраще підходить: збір даних, копірайтинг, експерименти з моделями ШІ.
- Ліміт запитів: необмежений
- Мовна модель: GPT-4 Turbo, GPT-3.5, Claude
- Плюси: спеціальні функції для написання текстів, покращена чіткість, персоналізований зворотний зв’язок, кілька варіантів інтеграції (наприклад, з Google Docs), простий інтерфейс, дружня манера спілкування, перемикання між різними мовними моделями.
- Мінуси: повільна реакція, обмежені можливості.
- Основні функції: пошук даних у режимі реального часу, перевірка граматичних і стилістичних помилок, перевірка на плагіат, SEO-аналіз та публікація на WordPress в один клік.
Як працюють чат-боти на основі ШІ
Чат-боти зі штучним інтелектом працюють завдяки обробці природної мови й машинному навчанню. Обробка природної мови — це система даних і правил, які допомагають комп’ютеру зрозуміти значення написаного тексту. А машинне навчання — технологія, що дозволяє чат-ботам постійно вдосконалюватися. Комп’ютер весь час аналізує свої відповіді та дані, введені користувачем, щоб надалі пропонувати якісніші відповіді.
Спробуймо стисло пояснити, як штучний інтелект обробляє вхідні дані користувачів і дає відповіді.
- Аналіз введених запитів. Після того як ви вводите своє запитання в чат-бот, він розбиває речення на менші частини — окремі слова і фрази. Цей процес називається токенізацією. Далі штучний інтелект визначає граматичну роль кожної з окремих частин і класифікує їх як людей, місця, дії тощо.
- Розпізнавання намірів. На цьому етапі ШІ з’ясовує, що потрібно користувачеві: приміром, намагається зрозуміти, ставите ви запитання, просите про щось чи ділитеся своїми думками. Він робить це за допомогою методів, які розпізнають патерни й аналізують значення, що стоять за словами.
- Розуміння контексту. Хоча чат-боти із ШІ іноді забувають попередні розмови, деякі з них можуть давати відповіді на основі інформації, яку вони вже мають від користувачів, наприклад, на основі маркетингових даних. Проте з цим слід бути обережним, адже ШІ може бути навчений на конфіденційній інформації, розкриття якої небезпечне для бізнесу.
- Генерування відповіді. Для пошуку відповіді ШІ звертається до своїх баз даних, а завдяки мовній моделі розуміє, як складати слова.
- Взаємодія з користувачем. Якщо вам не сподобалася відповідь чат-бота, можна сказати йому про це в повідомленні. Тоді ШІ проаналізує ваш відгук і надасть більш відповідну інформацію.
- Самонавчання. Завдяки технологіям машинного та глибинного навчання штучний інтелект вміє навчатися сам. Що більше ви спілкуєтеся із системою і що більше відгуків їй надаєте, то розумнішим стає конкретний чат-бот.
Як ефективно використовувати чат-боти зі штучним інтелектом
Якщо ви вже генерували відповіді за допомогою чат-ботів на основі ШІ, то могли помітити, що вони іноді повторюються чи надають неточну інформацію. Ось кілька порад, які допоможуть покращити результати:
- З’ясовуйте призначення конкретного чат-бота. Хоча більшість чат-ботів побудовані на схожих мовних моделях, розробники зазвичай налаштовують їх для якихось певних цілей. Це може бути розв’язання математичних задач, написання текстів чи дружнє спілкування. Якщо вам потрібен чат-бот для конкретного завдання, вивчіть його цілі та можливості.
- Надавайте контекст. Користувачі часто очікують, що чат-бот даватиме їм унікальні відповіді без надання будь-якої супровідної інформації, і помиляються. Тож якщо ви хочете писати якісні маркетингові тексти, важливо вказувати цільову аудиторію та бажаний стиль мовлення. Уявіть, що чат-бот — це копірайтер, якому для написання хорошого, якісного тексту потрібен детальний бриф.
- Експериментуйте з підказками. Найчастіше запити користувача виглядають десь так: “Напиши мені допис для соцмереж на тему X” або “Надай статистику в галузі”. Такі підказки мають дуже розмите формулювання. Краще вводити якнайбільше деталей, наприклад, уточнити рік потрібної статистики, вказати, де знайти джерела інформації. Зараз існують цілі платформи з підказками, що значно підвищують ефективність ШІ, на кшталт Sintra.
- Зазначайте необхідні деталі. Якщо чат-бот надає неточну чи неправильну інформацію, ви можете її виправити й попросити ШІ переписати текст. Ніколи не забувайте перевіряти дані, надані штучним інтелектом, оскільки вони можуть виявитися неточними.
- Ставте уточнювальні запитання. Якщо ви вивчаєте якусь тему або бажаєте написати якісніший матеріал, завжди ставте чат-боту додаткові запитання. Приміром, запитайте, хто дотримується певної точки зору в тексті, який вам запропонував чат-бот.
- Надавайте відгуки. Якщо вам сподобалася відповідь, скажіть про це чат-боту. Розробники навмисно включили цю функцію, щоб користувачі могли робити внесок у вдосконалення системи.
Як вибрати найкращий чат-бот на основі ШІ
Щоб вибрати оптимальний чат-бот, зверніть увагу на кілька моментів:
- Визначтеся зі своїми потребами й вимогами. Це може бути копірайтинг, освіта, медичні консультації або написання коду. Крім того, кожен чат-бот має власний стиль письма, на що теж слід зважати під час вибору.
- Розгляньте варіанти з інтеграцією даних. Ця функція стане у пригоді, якщо вам потрібен не тільки пошук інформації чи вирішення певних завдань. Деякі чат-боти можуть інтегруватися з іншими програмами й застосунками, наприклад з обліковим записом Google, або дозволяють завантажувати власні унікальні дані.
- Вибирайте чат-боти з додатковими функціями. Вибір мовної моделі, доступність на різних пристроях, актуальна база даних та інші додаткові можливості можуть значно полегшити вам роботу.
- Шукайте моделі з можливістю кастомізації. Якщо чат-бот пропонує опцію вибору стилю письма, типів контенту та адаптації до вашого фірмового стилю, це великий плюс.
- Подбайте про безпеку й конфіденційність. Багато рішень на основі ШІ збирають дані користувачів, у тому числі й конфіденційні. Краще переконатися, що обраний вами чат-бот має надійну політику конфіденційності. Крім того, зображення, згенеровані за допомогою підказок, не можна застосовувати у рекламних матеріалах бренду через умови використання.
- Перевірте наявність мовної підтримки. Якщо вам треба створювати контент різними мовами, обов’язково звертайте увагу на наявність цієї функції. Багато чат-ботів добре пишуть англійською, але мають суттєві проблеми з граматикою інших мов. Спробуйте кілька різних варіантів, щоб знайти той, що підійде саме вам.
Резюме
Чат-боти на основі ШІ — це не тільки особисті помічники, а часто й цікаві співрозмовники. Вони знімають з нас купу рутинних завдань типу планування робочого графіка, написання текстів, генерації лідів чи підтримки клієнтів. А деякі чат-боти навіть надають професійну психологічну підтримку. Але зважайте на те, що всі вони навчалися на різних наборах даних, тому кожен із чат-ботів має свою спеціалізацію та більше чи, навпаки, менше підходить для певних завдань. Спробуйте їх усі й виберіть ті, що дійсно зроблять ваше життя набагато простішим.
Інші статті, які можуть вас зацікавити:
Переваги та ризики використання генеративного ШІ для бізнесу
Як використання зображень, згенерованих ШІ, може підірвати довіру до бренду
Як штучний інтелект створює музику і змінює креативну індустрію