Отримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу Напишіть нам
Марія Ложко
Марія Ложко

14\04\235 хв

Як інтегрувати AR у маркетингову комунікацію: 4 кейси брендів

Здається, що доповнена реальність (AR) всюди. Бренди створюють можливості для віртуальної примірки нових моделей одягу та взуття. Розробники ігор пропонують гравцям знайти заховані віртуальні скарби в реальності за допомогою ігрових застосунків і камер смартфонів. Водії бачать деталі навігації прямо на лобовому склі. А архітектори потрапляють у нові будівлі ще до початку будівництва.

У 2023 році світовий ринок AR-технологій оцінюється в $60 мільярдів, і очікується, що ця сума подвоїться до кінця наступного року. Іншими словами, в майбутньому в нашому житті буде ще більше доповненої реальності. Тому чим раніше ваш бренд почне використовувати її для покращення якості продукції або клієнтського досвіду, тим більше шансів випередити конкурентів.

У цій статті ми розглянемо різні маркетингові кейси з використанням AR і пояснимо, як ви можете заощадити на своїх AR-проєктах за допомогою стокових файлів.

Why Leverage AR in Marketing Communication: 4 Brand Cases

Що таке доповнена реальність (AR)

Почнімо з основ і з’ясуймо ключові відмінності між віртуальною реальністю (virtual reality, VR) і доповненою реальністю (augmented reality, AR). VR — це створення з нуля окремого цифрового всесвіту, в який можна потрапити завдяки VR-окулярам, гарнітурі та іншим пристроям, які впливають на сенсори людського тіла. Також у віртуальний простір можна увійти за допомогою комп’ютера або смартфона, але в цьому випадку повне занурення неможливе.

Водночас доповнена реальність не є самодостатньою. З інженерної точки зору, це додатковий 2D- або 3D-шар, прив’язаний до реальних об’єктів за допомогою GPS, гіроскопа або програм з розпізнаванням об’єктів. З точки зору дизайну, AR містить віртуальні об’єкти, але, на відміну від VR, дає нову інформацію, яка тісно пов’язана з реальними об’єктами перед нами.

AR-проєкти вимагають значно менших бюджетів, ніж VR. Вони також набагато доступніші для користувачів: майже кожен смартфон з камерою може бути порталом до доповненої реальності (прості приклади — AR-маски та фільтри в Instagram і Snapchat). Крім того, зображення, які ви показуватимете користувачам у віртуальному оверлеї, можна взяти в бібліотеці Depositphotos, де також доступні звукові ефекти різних настроїв. Такий підхід ще більше заощадить ваш бюджет.

Why Leverage AR in Marketing Communication: 4 Brand Cases

4 кейси брендів, які інтегрували доповнену реальність в комунікацію

1. Візуалізація товарів IKEA в оселях клієнтів

Реалізовано у: IKEA Place (застосунок для iOS та Android)

IKEA Place, напевно, є найвідомішим AR-продуктом у сфері ритейлу. Цей застосунок дозволяє експериментувати з інтер’єром вашого будинку або офісу, аби визначитися, які саме товари з каталогу IKEA варто купити. IKEA Place став золотим стандартом AR-застосунків для облаштування інтер’єру, так само як доступні, зручні й стильні вироби бренду стали частиною сучасної культури організації житлового простору.

IKEA Place містить тисячі 3D-об’єктів. Щоб оцінити функції застосунку, необхідно завантажити його на свій пристрій, вибрати предмет меблів або домашнього декору, увімкнути камеру і навести її на обране місце. Застосунок також дозволяє створювати дизайн інтер’єру разом з членами родини або партнером.

 

2. Віртуальне тестування та придбання помади від MECCA і MAC Cosmetics

Реалізовано у: Snapchat

Розробка окремого AR-застосунку вимагає часу і великого бюджету, та це не єдиний спосіб інтегрувати доповнену реальність у вашу маркетингову стратегію. Соцмережі, зокрема Snapchat, Instagram і TikTok, також дозволяють брендам покращити клієнтський досвід.

Австралійський ритейлер косметики MECCA нещодавно запропонував своїм підписникам протестувати деякі продукти MAC Cosmetics за допомогою AR-фільтра у Snapchat. Користувачі могли обрати колір помади, переключаючи фільтри, і одразу ж придбати вподобаний товар через соцмережу.

Використання фільтрів як інструментів для віртуального тестування продуктів дає бренду додаткові переваги. По-перше, ви можете збільшити продажі без інвестицій у сайт або фізичний магазин. По-друге, користувачі соцмереж ділитимуться зображеннями ваших продуктів і тегами, що допоможе покращити впізнаваність бренду.

Why Leverage AR in Marketing Communication: 4 Brand Cases

3. Одяг з доповненою реальністю для Social Media Week (Depositphotos x VistaCreate x Huntrezz)

Реалізовано у: Instagram

У 2012 році Depositphotos провів конференцію Social Media Week, присвячену маркетингу й креативу. Її учасники могли отримати одяг, створений американською диджитал-художницею Huntrezz Janos у колаборації з FFFFace, Finch і Mulbert. Зображення на ексклюзивному худі оживало при наведенні на нього камери, ввімкненої в Instagram.

“Живе” AR-зображення виконувало не лише декоративну функцію. Воно було частиною аудіовізуального маніфесту SMW, який закликав всіх розкрити свій творчий потенціал. Маніфест також містив аудіотрек, згенерований ШІ.

4. AR-концерт The Weeknd

Реалізовано у: TikTok

Канадський виконавець The Weeknd одним з перших провів віртуальний концерт. Його шоу в колаборації з WAVE (провайдер XR-концертів, які об’єднують VR та AR) було орієнтоване на TikTok-аудиторію. Користувачі соцмережі могли слухати пісні з нового альбому The Weeknd і впливати на сценографію та загальну атмосферу концерту. Вони, зокрема, мали можливість голосувати за дизайн AR-сцен, а також ділитися коментарями, які відображалися у вигляді віртуальних об’єктів.

Презентація альбому After Hours в AR-форматі започаткувала дискусію про те, чи повинні віртуальні концерти бути схожими на традиційні, чи організаторам варто продовжувати експерименти з наданням аудиторії унікального XR-досвіду. Важливий аспект проведення маркетингової кампанії в AR‑форматі полягає у тому, що це хороша альтернатива офлайн-подіям, оскільки до неї може долучатися необмежена кількість гостей.

Резюме

Доповнена реальність — перспективний напрям для маркетологів і менеджерів, які працюють над покращенням клієнтського досвіду. Проте необхідно враховувати, що AR-проєкти часто вимагають значних ресурсів і бюджету. Їх результати важко передбачити, оскільки існує лише кілька подібних кейсів з опублікованими маркетинговими висновками. Тому ми радимо вам ретельно планувати свої кампанії й бути готовими до різних результатів.

Почніть мозковий штурм із питання, як ви можете налагодити зв’язок зі своєю аудиторією за допомогою доповненої реальності. Потім інтегруйте AR-інструменти в соцмережі, щоб оптимізувати бюджет креативної кампанії. І останнє: завжди приділяйте увагу аналітиці ваших AR-кампаній, щоб уникнути помилок у майбутньому. Це також допоможе вам виявити свої сильні сторони.

Знайдіть більше ідей у наших статтях:

Маркетинг ключових клієнтів: переваги й головні стратегії

Все, що треба знати про маркетинг на основі даних

Благодійний маркетинг: пояснення, переваги й головні стратегії

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Марія Ложко
    Марія Ложко

    Марія — маркетингова і PR-копірайтерка з понад 10-річним досвідом. Вона досліджує теми, пов'язані з трендами у креативній сфері, маркетингом, ефективністю бізнесу та продуктивністю. Марія також спеціалізується на питаннях штучного інтелекту та управління проєктами.