Slide thumbnailОтримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам
Slide thumbnailІндивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам

Повернення ретро: головні дизайн-тренди 60-х, 70-х і 80-х

Попри свою швидкоплинність, тренди завжди повертаються. Кожне нове покоління звертається до минулого і переосмислює його, роблячи вінтажні тренди актуальними. Повернення ретростилів 60-х, 70-х і 80-х років — не виняток. Останнім часом вони мають неймовірну популярність і зустрічаються майже скрізь: від графічного, інтер’єрного та вебдизайну до соцмереж, моди та попкультури. Креатори й компанії активно використовують ці стилі у творчих проєктах. Навіть найбільші світові бренди, як Nike, Pepsi та Ralph Loren, інтегрували ретродизайн у свої маркетингові кампанії.

Тож як саме виглядає це повернення до ретро? Щоб відповісти на це питання, ми підготували інформативну статтю про все, що стосується ретростилів! Прочитайте її, аби дізнатися більше про елементи дизайну 60-х, 70-х і 80-х років, знайти натхнення у ретромотивах і навчитися використовувати їх у своїх проєктах.

Retro Rewind: the 60s, 70s, and 80s Design Trends Explained

Що таке ретродизайн

Ретродизайн походить від трендів і форм мистецтва минулого, включаючи графічний дизайн, музику і моду. Зазвичай він охоплює стилі дизайну 60-х, 70-х і 80-х років. Ретродизайн може бути оновленою версією старого стилю або ж запозичувати його характерні особливості. Як відсилання до різних епох минулого, він викликає у глядачів ностальгію та емоційний відгук, пробуджуючи спогади. Та ретродизайн популярний не лише серед тих, хто вже з ним знайомий, але й серед тих, хто лише відкриває його для себе.

Натхнення із 60-х

60-ті були сповнені сексу, наркотиків і рок-н-ролу, що породило молодіжний бунт проти культурних норм та умовностей. Це було десятиліття психоделічного мистецтва, що знайшло втілення у дизайні того часу. Експерименти з психотропними препаратами були досить поширеним явищем, а тріпові відчуття, які вони викликали, надихали митців на експерименти з формами й кольорами. Саме тому для дизайну 60-х характерні викривлені зображення, плавні візерунки та яскраві кольори.

1. Попарт

DANM7195 copy lРой Ліхтенштейн, Аспенський зимовий джаз (1967)
Джерело: moma.org

2. Оптичне мистецтво та калейдоскопічні візерунки

A1 1 bw 05

3. Неонові кольори

Abstract art background, texture painting.

4. Психоделічне мистецтво

Vibrant and Colorful Tie Dyed Swirl

Ретродизайн із 70-х

Індивідуальне самовираження і психоделічний вплив у графічному дизайні перейшли із 60-х у 70-ті. Це десятиліття запам’яталося брюками-кльош, диско, фанком і вільним коханням. У дизайні панували сміливі кольори, товсті лінії, квіткові візерунки й жирні шрифти. Графічний дизайн 70-х активно розвивався у сфері реклами, прокладаючи шлях для персонажної графіки, що відображала відданість певним продуктам. Завдяки доступності технології набору шрифтів у типографіці домінував крупний летеринг у стилі 3D.

1. Прості форми й сміливі кольори

Colorful Geometric Vector Pattern Design

2. Довільна типографіка

Peace and love. Hippie phrase, hand drawn hippy text. Motivational and Inspirational quote, vintage lettering, retro 70s 60s nostalgic poster or card, t shirt print vector illustration

3. Естетика хіпі

81txVGWXCXS. AC SL1500

4. Персонажна графіка

d737392c1188c2997a9aa7372cdcf6e7bcb252e4 1100

Дизайн-тренди із 80-х

Яскраві неонові кольори, божевільні візерунки та нерівна типографіка — 80-ті, безсумнівно, були епохою ефектного дизайну. Це десятиліття ознаменувалося появою персональних комп’ютерів і початком цифрової революції. Оскільки аудиторія очікувала на майбутні зміни, дизайн 80-х мав переважно футуристичний вигляд. Це десятиліття також принесло технологічний бум у розробці програм для дизайну, що дали художникам можливість легко змінювати кольори, форми та композиції у своїх роботах і створювати складніші зображення. Дизайнери почали експериментувати з поєднанням шрифтів, компліментарними кольорами та геометричними візерунками, розвиваючи унікальний стиль.

1. Попкультура

W1siZiIsInB1YmxpYy8yMDIyLzQvOC8xMi80NS8yNC83MzMvODBzIG5ldy5qcGciXV0

2. ​​Естетика кіберпанку

Depositphotos 11056414 L

3. Тропічні мотиви

silhouettes of palm trees. sunset on a tropical island

4. Стиль Мемфіс

Memphis pattern. Geometric shapes. Hipster style

Резюме

Все розвивається циклічно, і ніщо не доводить це краще, ніж дизайн-тренди. Те, що колись вважалося застарілим, знову стає новим — старі стилі повертаються. Хоча ми постійно бачимо, як з’являються нові тренди, вплив ретродизайну збільшується і нікуди не подінеться ще довгий час. Однак ретродизайн — це не просто використання старих елементів у сучасній графіці. Щоб відповідати актуальній естетиці, важливо переосмислити та поєднати ретро із сучасними стилями. У такий спосіб ретродизайн може стати потужним способом взаємодії з аудиторією та викликати сильний емоційний відгук.

Інші статті, які можуть вас зацікавити

Психоделічне мистецтво: коротка історія, ідеї дизайну та поради

Як використовувати неонові кольори: поради з дизайну та коди відтінків

15 палітр кольорів у стилі кіберпанк

Що таке ностальгійний маркетинг і як ви можете використовувати його для залучення аудиторії

 

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Надія Червінська
    Надія Червінська

    Редакторка з філософською та мистецтвознавчою освітою. Читає та пише про сучасне мистецтво, фотографію та дизайн.