Літній маркетинговий календар: сезонні свята і колекції контенту
Інфоприводи – потужний маркетинговий інструмент, який дозволяє бути на одній хвилі з аудиторією та створювати контент на актуальні теми. За допомогою свят і знакових подій ви можете не тільки приваблювати увагу своїх клієнтів та підписників у соцмережах, а й формувати лояльну спільноту.
Зараз, коли багато людей переживають важкі часи, як ніколи важливо підтримувати їх та вселяти надію у краще. Як цього досягти? Робіть ставку на позитивний контент і нагадуйте про головні цінності, за які варто боротися. Щоб полегшити вам завдання, ми створили добірку головних інфоприводів літа, а також доповнили їх найкращими тематичними колекціями.
*Клацнувши на фото, ви перейдете на сайт Depositphotos, де зможете його придбати
1. День захисту дітей (1 червня)
День захисту дітей вважається одним із найстаріших міжнародних свят, що підкреслює його надважливе значення. Він був започаткований, щоб привертати увагу до проблеми забезпечення добробуту дітей в усьому світі. Зараз це свято набуває особливого сенсу, адже багато дітей залишаються беззахисними перед лицем загроз, з якими їм доводиться стикатися.
Ви можете обирати різні підходи. Наприклад, зосередитися на позитивному характері цього свята й поділитися життєствердними зображеннями, щоб проілюструвати, яким має бути щасливе дитинство. Інший варіант: допомогти поширити обізнаність про дітей, які сьогодні потребують допомоги та порятунку через воєнні дії й гуманітарні катастрофи.
2. День батька (19 червня)
День батька – відносно нове свято для України: офіційно його запровадили лише у 2019 році. Та за такий недовгий час воно встигло набути великої популярності. І це не дивно, адже свято має досить сильне ідеологічне підґрунтя, спрямоване на поширення моделі доброго батька, який відповідає за збереження життя дитини, бере активну участь у вихованні та вчить дітей власним прикладом.
Стереотипні уявлення про те, що жінки повинні займатися дітьми, а чоловіки – забезпечувати родину, вже давно втратили актуальність. Сьогодні жінки мають достатньо прав, щоб будувати кар’єру в будь-якій сфері. Водночас чоловіки приділяють все більше уваги дітям і навіть йдуть у декретні відпустки, щоб доглядати за ними. Покажіть цю нерозкриту сторону батьківства за допомогою фотографій щирих моментів, які діти розділяють зі своїми татами. І це не обов’язково мають бути неповнолітні, адже ми завжди залишаємося дітьми для своїх батьків незалежно від віку.
3. День родини (8 липня)
Українці шанують сімейні цінності й мають одразу два свята на честь родини: Міжнародний день сім’ї, який відзначають 15 травня, та, власне, День родини, що припадає на 8 липня. Сьогодні у цих дат особливе значення, адже багато сімей залишаються розділеними через війну і не знають, коли зможуть возз’єднатися.
Радимо вам не оминати увагою цей інфопривід. Ваша аудиторія напевно оцінить підбадьорливі, мотиваційні публікації, які подарують надію, що омріяна зустріч буде вже скоро. Доповніть їх автентичними фотографіями з нашої колекції, які ілюструють найдорожчі миті з рідними людьми.
4. Міжнародний день дружби (30 липня)
Якщо мова йде про цінності, як не згадати про друзів?! Тим паче, що у липні є особливий день, покликаний показати важливість дружби у нашому житті. Для багатьох друзі – як друга родина, де тебе розуміють, підтримують та розділяють з тобою усі радості й негаразди. Подумайте про найяскравіші враження у своєму житті. Цілком імовірно, що ви пережили їх саме з друзями.
Тематична кампанія у липні стане чудовою нагодою залучити аудиторію й подарувати їй радісні емоції. Наприклад, можна попросити підписників поділитися своїми історіями дружби або особливими знімками. Ще варіант: запропонувати клієнтам знижки й спеціальні акції до цього дня, які можна розділити з друзями. Часу визначитися з ідеєю достатньо, а контент для вас ми вже підготували.
5. День книголюбів (9 серпня)
Свято любителів книг було започатковане у США, та сьогодні воно популярне у багатьох країнах світу. Його відзначають письменники й видавці, друкарні, бібліотеки й книгарні та, звісно ж, читачі. Мета цього дня – популяризація читання й літератури серед широких мас. Цікаво, що в останні роки (багато в чому через пандемію) більшість заходів, присвячених святу, відбуваються онлайн. Це можуть бути книжкові марафони, збори читацьких клубів чи зустрічі з письменниками.
Ви також можете використати День книголюбів у комунікації з аудиторією. До того ж це не вимагатиме значних ресурсів. Наприклад, поділіться зі своїми підписниками добіркою найкращих книжок із захопливим сюжетом або списком видань, які гарантовано піднімуть їм настрій. Ви можете залучити аудиторію ще більше, попросивши її розповісти про свої улюблені книги. А щоб напевно привернути увагу, вибирайте атмосферні фотографії бібліотек з нашої колекції.
6. Міжнародний день молоді (12 серпня)
Цього року дату святкування Дня молоді в Україні перенесли з останньої неділі червня на 12 серпня. Таким чином тепер ми відзначатимемо це свято одночасно з країнами-членами ООН. Головна мета Дня молоді – покращувати обізнаність про роль молодих людей у сучасному суспільстві та проблеми, з якими вони стикаються. Важливою складовою також є розширення можливостей молоді. До поширених заходів з нагоди цього дня відносяться різноманітні флешмоби, фестивалі, концерти та спортивні заходи.
Цікавий факт: офіційно визнаний в Україні вік молоді – від 14 до 35 років. А за класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, верхній щабель молодості – 44 роки. Та ми взагалі проти всіх обмежень і вважаємо, що вік визначає внутрішній стан, а не дата народження. Тож ви спокійно можете вітати з Днем молоді всю свою аудиторію і не боятися помилитися. Навпаки, вашим клієнтам певно буде приємно, що їх не позбавляють можливості вважати себе молодими незалежно від віку.
7. Всесвітній день фотографії (19 серпня)
Дата цього свята обрана не випадково, адже саме 19 серпня 1839 року уряд Франції представив широкому загалу прототип сучасної фотографії дагеротипію, проголосивши її “подарунком світу”. Розробники технології відмовилися від її патентування, завдяки чому фотографія стала загальнодоступною.
Звісно, Всесвітній день фотографії – в першу чергу свято представників цієї галузі, та в еру цифрових технологій чи не кожен, хто має смартфон, може почуватися причетним. Адже для багатьох людей фотографія стала універсальною мовою, яка дозволяє ділитися новинами й розповідати історії без жодного слова. Пропонуємо вам вшанувати цей чудовий винахід, влаштувавши фотоконкурс серед своєї аудиторії у соцмережах.
8. День Незалежності України (24 серпня)
24 серпня в Україні відзначають головне державне свято на честь Акту проголошення незалежності. Він став результатом всенародного референдуму у 1990 році, у межах якого понад 90% українців віддали голоси за суверенітет нашої країни. Зазвичай у цей день проводять масштабні урочисті заходи, паради та флешмоби.
Зараз, коли українці змушені боротися за свою свободу, патріотичні настрої як ніколи високі. Ваша аудиторія точно оцінить тематичний контент із зображеннями мальовничої природи, відомих пам’яток і державних символів. До того ж цього літа у вас є не один, а цілих три інфоприводи, щоб нагадати про красу й велич України: День Конституції 28 червня, День державного прапора 23 серпня та День Незалежності 24 серпня.
Вибір тем для комунікації з клієнтами й аудиторією багато в чому залежить від специфіки вашого бізнесу. Водночас достатньо універсальних інфоприводів, які охоплюють більшість людей. Саме такими є сезонні свята. Рекомендуємо вам позначити ці дні в календарі й запланувати до них тематичні кампанії. Тим паче, що згадані інфоприводи – чудова можливість поділитися з аудиторією позитивними емоціями та підтримкою, яких не буває забагато.
Ще більше трендового контенту – у наших колекціях:
Відеоколекція: літня атмосфера
Колекція фото та відео: колір 2022 року Evergreen Fog
Фотоколекція: ностальгія за подорожами