Slide thumbnailОтримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам
Slide thumbnailІндивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам

Які можливості метавсесвіт відкриває для бізнесу: NFT-аукціони та віртуальні магазини

За оцінкою аналітиків Bloomberg, у 2024 році метавсесвіт досягне $800 мільярдів, а ринок VR, AR та MR (mixed reality) – $300 мільярдів. Розуміючи величезні перспективи, які відкривають технології майбутнього, бренди вже сьогодні роблять перші кроки у цьому напрямку і вибудовують стратегії присутності у віртуальній реальності.

Хоча метавсесвіт знаходиться лише на етапі свого становлення, можна сказати, що він докорінно змінить те, як більшість людей спілкуються, працюють, розважаються, ведуть бізнес і не тільки. Дізнатися більше про трендову тему ви можете в новому відео нашого YouTube-каналу Creativity: Inside & Out. А у цій статті ми розглянемо на реальних прикладах, як топові компанії використовують можливості метавсесвіту для просування й охоплення нових аудиторій.

Все, що вам треба знати про метавсесвіт

Метавсесвіт – це мережа тривимірних світів на основі віртуальної, доповненої або змішаної реальності, у яких люди взаємодіють один з одним та з цифровим середовищем через свої аватари. Яким чином користувачі туди потраплятимуть? У найпростіший спосіб – за допомогою звичних смартфонів чи комп’ютерів. Для глибшого занурення знадобляться VR-окуляри, рукавиці чи костюми й навіть спеціальні бігові доріжки.

Коли мова заходить про метавсесвіт, більшість людей згадують компанію Meta Марка Цукерберга. Та це лише один з багатьох прикладів. Над створенням своїх варіантів віртуальних світів працюють такі компанії, як NVIDIA, Microsoft, Epic Games, Roblox та інші цифрові гіганти.

Фото чоловік метавсесвіт

 

Переваги метавсесвіту для бізнесу

У Meta очікують, що протягом наступного десятиліття метавсесвіт охопить мільярди людей, залучить мільярди доларів цифрової комерції і створить робочі місця для мільйонів креаторів і розробників. І це далеко не всі перспективи, які відкриває велика міграція у 3D-світ.

 

  • Поява нових способів залучення аудиторії

Метавсесвіт має стати інтернет-середовищем, з яким користувачі зможуть безпосередньо взаємодіяти. Це буде принципово новий рівень імерсійного досвіду. Вже сьогодні бренди можуть використовувати такі інструменти, як фірмові ігри (приклад – Louis: The Game від Louis Vuitton), віртуальні товари (проєкт Be Generation AZ від Zara) чи AR-застосунки (IKEA Place).

 

  • Проведення віртуальних заходів

Метавсесвіт пропонує майже необмежені можливості для організаторів заходів. Віртуальний концерт репера Тревіса Скота у грі Fortnite став набагато успішнішим за його живі виступи. Виконавець отримав за нього $20 мільйонів. Результат для компанії також був більш ніж вдалий, адже концерт відвідали понад 27 мільйонів унікальних користувачів. Пізніше цей досвід повторила і співачка Аріана Гранде. Це лише декілька прикладів вигідного спонсорства.

Скріншот Аріана Гранде Fortnite

Джерело: The Verge

 

  • Організація віддаленої роботи

У зв’язку з пандемією віддалена робота стала звичною справою для багатьох людей. Та одночасно із багатьма перевагами вона викликала і складнощі, адже комунікація на відстані не завжди є ефективною. Метавсесвіт має вирішити цю проблему, бо одна з його ключових особливостей – повне відчуття присутності. Згідно з концепцією Meta, наші аватари стануть такими ж поширеними, як сьогодні зображення профілів. Завдяки їм ви бачитимете вирази облич, емоції, жести інших людей і будете відчувати, що знаходитесь поруч. До того ж ви зможете легко переноситися у будь-яку точку світу.

Колекція фотографій, відео та аудіо, присвячена метавсесвіту

Ми знаємо, наскільки важко буває передати такі абстрактні концепції, як метавсесвіт. Тому створили тематичну колекцію фотографій, відео й аудіотреків. Перегляньте її, аби уявити, як може виглядати ваш онлайн-досвід у майбутньому. Також обирайте ці файли для комунікації з аудиторією у соцмережах чи створення захопливих проєктів. Це вірний спосіб привабити увагу, адже метавсесвіт – один з головних креативних трендів 2022 року.

Подивитися колекцію

 

Кейси, як бренди використовують можливості метавсесвіту

1. Віртуальна сумка від Gucci

Цифрова сумка з’явилася як частина віртуального проєкту Gucci Garden на ігровій платформі Roblox. Вона була доступна всього протягом години і коштувала 475 робаксів ($6), та після завершення продажу гравці почали виставляти придбаний аксесуар за непомірно високими цінами. В результаті один з користувачів заплатив за віртуальну сумку вартість, еквівалентну $4115, що на $700 доларів дорожче за реальну.

Скріншот сумка Gucci Dionysus

Джерело: Twitter

 

2. NFT-аукціон від Coca-Cola

Минулого року бренд Coca-Cola влаштував унікальний аукціон на онлайн-платформі OpenSea, який тривав протягом 72 годин. NFT-лот Friendship Box створили у вигляді вінтажного фірмового холодильника, кастомної куртки Coca-Cola Bubble Jacket (яку можна вдягати у віртуальному просторі Decentraland), звукового візуалізатора та тематичного зображення (The Friendship Card). За нього вдалося виручити понад $575 тисяч. Friendship Box увійшов до п’ятірки найкращих NFT, проданих на OpenSea.

Скріншот Coca-Cola NFT-аукціон

Джерело: сайт Coca-Cola

3. Hyundai Mobility Adventure

У вересні 2021 року компанія Hyundai запустила власний віртуальний простір на платформі Roblox. У ньому користувачі можуть взаємодіяти у вигляді аватарів, знайомитися з продуктами бренду та майбутніми рішеннями. Цією ініціативою Hyundai хоче охопити молоду аудиторію, якій цікаво досліджувати віртуальні світи. За час існування простір Hyundai Mobility Adventure відвідали понад 4,4 млн користувачів.

4. Nikeland від Nike

Nikeland – ще один брендовий простір на платформі Roblox. Він пропонує як ігри, так і цифрові аналоги реальних товарів компанії, як кросівки Air Max 2021. Та це ще не все. Щоб привабити якомога більше користувачів, Nike влаштовує віртуальні заходи. Наприклад, бренд запрошував у Nikeland зірку NBA Леброна Джеймса. Головна мета створення власного простору для компанії – зробити спорт та гру способом життя. Ця ідея знайшла багато шанувальників, адже з моменту запуску Nikeland відвідали близько 7 мільйонів користувачів.

https://www.youtube.com/watch?v=U1yX7awE5P0

5. Віртуальний магазин від Samsung

Компанія Samsung запустила свій магазин 837X на 3D-платформі Decentraland у січні 2022 року. За словами представників бренду, це креативний хаб, який виходить за межі цифрового й фізичного та пропонує унікальний кастомізований квест. Подібно до інших метасвітів, тут користувачі можуть взаємодіяти між собою, а також виконувати завдання. Цікавий факт: натхненням для Samsung 837X став фізичний магазин у Нью-Йорку на Вашингтон-стріт, 837. З моменту відкриття у віртуальному магазині побували понад 120 тисяч відвідувачів.

Резюме

Тема метавсесвіту не зникає зі стрічок новин і викликає величезну цікавість користувачів. Разом з аудиторією технології майбутнього приваблюють і бренди, які знаходять нові шляхи й майданчики розвитку бізнесу. Наші приклади показують, наскільки різноманітною й динамічною може бути цифрова економіка. І хоча наразі метавсесвіту у повному розумінні цього поняття не існує, ми бачимо, як вже сьогодні компанії змінюють звичні способи взаємодії з аудиторію і по кроку наближають нас до майбутнього.

 

Інші тематичні статті, які можуть вас зацікавити:

Креативні тренди 2022: Поєднання майбутнього та минулого

6 найвідоміших віртуальних інфлюенсерів нашого часу

Літній маркетинговий календар: сезонні свята і колекції контенту

Що таке ностальгійний маркетинг і як ви можете використовувати його для залучення аудиторії

7 незвичайних способів використання емодзі у бренд-комунікації

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Анна  Тімаревська
    Анна Тімаревська

    Анна — досвідчена редакторка та копірайтерка, яка вже понад десять років працює з контентом. Вона любить відкривати для себе щось нове та ділитися найкращими знахідками з нашими читачами — від основ дизайну та маркетингових стратегій до порад із саморозвитку.