Отримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу Напишіть нам

Письмові практики для самопізнання й розвитку креативності

Початок року – ідеальний час для роздумів та планів. Щоб формулювати й відстежувати їх, якнайкраще підійдуть письмові практики. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як вони можуть допомогти вам впоратися з тривожністю, краще зрозуміти себе й розкрити творчий потенціал.

 

Woman using laptop

Саморефлексія – важлива частина усвідомленого підходу до життя, що сприяє розвитку креативності. А письмові практики – один із найефективніших способів упорядкувати думки. У цій статті ми розповімо про кілька підходів, які ви можете спробувати.

 

Письмові практики: види й поради

Почніть з простого

Запишіть і дайте відповідь на кілька питань, які здаються простими, але можуть зайняти певний час. Наприклад, як ви зараз почуваєтеся? Які емоції відчуваєте і чому? Чим вони викликані й що можна зробити, щоби покращити свій стан? Не поспішайте і будьте уважні. Так ви можете виявити щось несподіване. Але навіть якщо цього не станеться, налагодження зв’язку зі своїм внутрішнім “я” дуже цінне.

 

5-хвилинний щоденник

Це одна з найпопулярніших письмових практик в останні роки. Її назва відображає головну ідею: користь від щоденника можна отримувати, витрачаючи при цьому мінімум часу. Вам лише потрібно заповнити три розділи вранці й ще два ввечері. Можна використовувати оригінальний щоденник або записувати свої відповіді так, як вам зручно.

Ранкова частина: 1. Я вдячний за… 2. Що могло б зробити цей день чудовим? 3. Афірмації на день. Вечірня частина: 1. Три гарні речі, що сталися сьогодні. 2. Як я міг би зробити сьогоднішній день ще кращим? Пам’ятайте, що ви можете вести щоденник і онлайн. Далі ми розповімо про кілька зручних застосунків.

Cozy work from home set-up
Ранкові сторінки

Цю письмову практику винайшла та популяризувала Джулія Кемерон, яка продала понад 4 мільйони екземплярів своєї книги “Шлях митця”. Суть у тому, щоб прокидатися та записувати на 3 сторінках будь-які речі, які спадають на думку. При цьому не потрібно намагатися створити щось особливе. Кемерон підкреслює, що найголовніше – сам процес та звільнення, яке відбувається в результаті. Вона рекомендує писати від руки, а не використовувати гаджети. Якщо ви хочете дізнатися більше про ранкові сторінки, перегляньте це відео за участю письменниці.

 

Щоденник перед сном

Деякі дні насичені подіями та емоціями, тому звичка вести щоденник пізно ввечері може стати чудовим способом осмислити їх та зробити сон спокійнішим. Спробуйте покласти щоденник поруч із ліжком і писати в ньому близько 15 хвилин, перш ніж вимкнути світло. Ви можете просто розповісти про свій день або відповісти на конкретні запитання.

 

Новорічні обіцянки

Попри те, що з цією традицією пов’язана низка негативних асоціацій, вона може допомогти вам краще зрозуміти себе та йти до своїх цілей. Якщо плануєте щось змінити в новому році або зайнятися самоаналізом, виділіть кілька годин, щоб визначитись з обіцянками. Якою людиною ви хотіли б бути? Яким ви бажаєте, щоб був ваш день? Чого б ви хотіли досягти не лише у найближчі 12 місяців, а й у житті загалом? Відповіді на ці запитання допоможуть багато чого прояснити.

Man journaling

Застосунки для письмових практик

Daylio

Один із найлегших способів почати вести щоденник й перетворити це на постійну звичку. Просто відкрийте Daylio, двічі клацніть і запишіть, як ви почуваєтеся і чим займалися сьогодні.

5-minute journal

Якщо вам подобається практика подяки, але необхідність писати в реальному щоденнику не дає такої можливості, застосунок 5-minute journal стане справжньою знахідкою.

Day One

Якщо для вас важливий інтерфейс, можливо, це ідеальний варіант. Застосунок Day One не просто зручний, але й дуже корисний. У ньому є безліч підказок про що писати, якщо ви не можете визначитися. Величезною перевагою є безкоштовна версія, але також є платна з аудіо та відео.

Cat at home

Поради, як сформувати звичку

Ідея письмових практик може здатися привабливою, але якщо ви ніколи не робили цього на постійній основі, можливі складнощі. Не хвилюйтеся! Ми приготували кілька порад, які допоможуть вам.

Складіть графік та дотримуйтесь його. Виберіть конкретний час, коли ви відкладатимете всі справи й записуватимете свої думки. Але зауважте: це не чергове завдання з дедлайном. Не розглядайте його як ще одне джерело стресу. Просто пам’ятайте, що розклад може зробити процес формування нової звички простішим та ефективнішим.

Виберіть потрібну обстановку. Якщо ваші діти бігають навколо, ви не зможете зосередитися та отримати цінні інсайти. Те саме стосується й повідомлень на електронних девайсах. Знайдіть місце, де вам зручно. Це не обов’язково має бути тиха кімната вдома. Похід у парк або в кафе може виявитися цікавішим варіантом.

Спробуйте різні підходи. Пишіть все, що спадає на думку, використовуйте підказки, відповідайте на питання, складайте списки, розглядайте різні варіанти. Існує безліч письмових практик для всіх. Завдання у тому, щоб знайти свою. І, як ви вже знаєте, вести щоденник можна у паперовому записнику, цифровому документі або спеціальному застосунку. Тож можливостей для експериментів достатньо.

Іноді з новою звичкою доводиться складно не тому, що ми робимо щось не так, а тому, що ще не знайшли правильний підхід. Не поспішайте та насолоджуйтесь процесом самопізнання!

 

Резюме

Чого я насправді хочу від життя? Це питання може здатися простим, але водночас неосяжним. І письмові практики – спосіб знайти на нього відповідь. Причому, певно, не одну. Якщо ви хочете краще зрозуміти себе та розвинути креативність, спробуйте вести щоденник. Почніть вже сьогодні та спостерігайте за позитивними змінами у своєму житті.

 

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Анастасія Мозгова
    Анастасія Мозгова

    Досвідчена копірайтерка. Полюбляє читати, має власний блог і подкаст.