Отримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу Напишіть нам

Сезонні маркетингові кампанії: поради із запуску й популярні формати

Для ефективної комунікації брендам необхідні інфоприводи, які дозволяють приваблювати увагу аудиторії. У цьому їм на допомогу приходить сезонний маркетинг. Ми зібрали всю необхідну інформацію й поради, як створювати захопливі сезонні кампанії й вибирати для них якісний контент.

Фото дві жінки з кавою на шопінгу в місті

Попит на товари й послуги може бути дуже різним протягом року. Наприклад, якщо ви займаєтеся доставкою квітів, логічно очікувати сезонного ажіотажу на День святого Валентина або 8 березня. Якщо ж пропонуєте клінінгові послуги, скоріш за все, пік попиту припадає на період новорічних свят.

Суть сезонного маркетингу в тому, щоб адаптувати свою стратегію до майбутніх подій, чи то велике свято (Великдень, Новий рік, Міжнародний жіночий день) чи просто початок нового сезону. Головне завдання – знаходити можливості, які підходять для вашого бізнесу, й отримувати від них користь. Іншими словами, привертати більше уваги до свого продукту або послуги й збільшувати доходи. Й це далеко не всі вигоди, які можна мати, запускаючи сезонні кампанії.

 

Бізнес-цілі, яких ви можете досягти завдяки сезонному маркетингу

1. Збільшити відвідуваність сайту.

2. Стимулювати продажі.

3. Покращити впізнаваність бренду.

4. Утримати наявних клієнтів.

5. Привабити нову аудиторію.

6. Зібрати цінні дані.

 

Кому підходить сезонний маркетинг

Сезонний маркетинг – безпрограшний вибір для сегмента B2C, особливо e-commerce, адже для споживачів свята є чудовою нагодою витратити більше грошей. Багато хто чекає їх, розраховуючи на акції та знижки. Сезонні кампанії стають ще перспективнішими у період пандемії. Річ у тому, що більшість людей продовжують відчувати стрес через карантинні обмеження, а шопінг дарує їм позитивні емоції й відчуття контролю над ситуацією. Якщо додати до цього веселу атмосферу свята, коли люди хочуть розслабитися, порадувати себе та близьких приємними подарунками, ми отримаємо ідеальні умови для маркетингової активності. Оскільки мова йде про аудиторію з чітким наміром робити покупки, завдання бізнесу – виправдовувати очікування споживачів, вгадуючи їхні потреби й роблячи релевантні пропозиції.

Фото бігль сидить на капоті машини біля кошика

 

Як створити сезонну маркетингову кампанію

1. Почніть з цілі

Дайте відповідь на питання, чого ви хочете досягти за допомогою сезонного маркетингу: розпродати частину товару, укріпити відносини з наявними клієнтами або привабити нову аудиторію? Від цього безпосередньо залежить характер вашої майбутньої кампанії, вибір каналів і контенту.

 

2. Орієнтуйтеся на аудиторію

Знання особливостей цільової аудиторії дозволяє створювати адресніші й ефективніші кампанії. Визначте головні характеристики своїх клієнтів: вік, стать, місцеположення, професію, сімейний стан, спосіб життя, інтереси, цінності й ін. Це допоможе зрозуміти потреби й болі вашої аудиторії, а також знайти правильні тригери для роботи з нею.

 

3. Вивчіть кампанії конкурентів

Проаналізуйте тогорічні святкові кампанії своїх конкурентів. Які інфоприводи, креативні ідеї й оформлення вони вибирали? На що робили ставку – FOMO або емоційний контент? Оцініть всі плюси й мінуси їхнього підходу й подумайте, що можна взяти собі на замітку для майбутніх маркетингових активностей.

 

4. Плануйте заздалегідь

Щоб мати достатньо часу на формування маркетингової стратегії й підготовку контенту, важливо починати планувати кампанії якомога раніше. В ідеалі треба мати в запасі кілька місяців. Але таймінг також залежить від вибраного каналу. Наприклад, кампанію у соцмережах можна підготувати й за кілька тижнів.

 

5. Працюйте з ключами й трендами

Проаналізуйте відвідуваність свого сайту або сторінки у соцмережах. Порівняйте показники за рік, щоб визначити сезонні сплески. Потім спробуйте пов’язати їх з конкретними ключовими словами й популярними запитами за допомогою Google Trends. Наприклад, якщо взяти запит “що подарувати на Новий рік”, минулого року він почав набирати популярність ще у вересні й досяг піку наприкінці грудня. Такий аналіз дозволить зрозуміти, на які інфоприводи спрямовувати маркетингові зусилля й коли запускати кампанії.

Скрін Google Trends

 

6. Запропонуйте розв’язання проблеми

Якщо ви добре знаєте свою аудиторію, зможете визначити, з якими проблемами вона стикається у період свят. Наступний етап – зрозуміти, як ви можете допомогти у їхньому розв’язанні. Постарайтеся при цьому вписати свій продукт або послугу у святковий контекст. Наприклад, якщо ви займаєтеся ритейлом, можна запропонувати розв’язання вже згаданої проблеми пошуку подарунка, що актуальна для більшості споживачів.

 

7. Продумайте меседж і оформлення

Все, що ви транслюєте, – від тексту до візуального контенту – має бути релевантним як для вашого бренду, так і для потенційних клієнтів. Намагайтеся говорити про важливі для аудиторії речі її мовою, щоб викликати довіру й налагодити тісніший зв’язок. Вибирайте актуальний контент, який дозволить вам виділитися на фоні конкурентів і підсилити головний меседж кампанії.

 

Популярні формати для сезонного маркетингу

  • Корисний контент, наприклад, новорічні рецепти, відеоурок зі створення яскравого образу на Хелловін або поради, як незвичайно провести свято.
  • Конкурси й челленджі. Найпростіший спосіб залучити користувачів у свою сезонну кампанію – запропонувати їм поділитися тематичним контентом. Також ви можете додати елемент змагання, пообіцявши приз переможцю.
  • Оголошення про знижки. Пропонуйте прив’язані до подій і обмежені у часі акції, які стимулюватимуть аудиторію швидко приймати рішення й не відкладати покупку на потім.
  • Тематичні проєкти. Якщо у вас достатньо ресурсів, створіть креативну кампанію до свята. Наприклад, інтерактивний адвент-календар до Нового року, у якому користувачі щодня знаходитимуть який-небудь бонус або корисну пораду.

Скрін адвент-календар Depositphotos

Адвент-календар Depositphotos

 

Головні свята й інфоприводи осені

31 жовтня – Хелловін

26 листопада – Чорна п’ятниця

29 листопада – Кіберпонеділок

Підготовкою новорічної кампанії також варто займатися восени, щоб мати достатньо часу на планування і продакшн.

 

Де брати контент для креативних проєктів і як його правильно вибирати

Під час створення маркетингових кампаній всі бренди стикаються з питанням, де брати візуальний контент. Варіант просто завантажити вподобані зображення з інтернету здається найпростішим, але навряд чи хтось захоче відповідати за порушення авторських прав. Залишаються два шляхи. Перший – створити контент з нуля. При цьому ви отримаєте ексклюзив, але продакшн, як правило, досить витратний як у часовому, так і грошовому значенні. Інший шлях – контент-платформи, або фотобанки, де ви можете вибрати й придбати недорого готові файли.

Сучасні контент-платформи пропонують величезний вибір контенту. А завдяки спеціальним можливостям і гідам, які вони створюють для клієнтів, пошук потрібних файлів для сезонних кампаній відбувається набагато простіше.

 

1. Візуальні тренди

Глобальні зміни у суспільстві впливають і на візуальну комунікацію. Щоб бути на одній хвилі з аудиторією, бренди адаптують свої комунікаційні стратегії, включаючи актуальні теми та ідеї. Одним з головних візуальних трендів 2021 року від Depositphotos стали “Символи оптимізму”. Його суть у тому, щоб вибирати життєствердний контент, який дозволить підбадьорити ваших потенційних клієнтів і подарувати їм віру у краще. Робіть ставку на зображення, які нагадують про радощі життя, адже саме цього зараз багатьом не вистачає.

Фото хмара з вати з конфеті

 

2. Автентичний контент

Візуальний контент працює в першу чергу з емоційним сприйняттям глядачів. Щоб заслужити їхню довіру й налагодити тісніший зв’язок, важливо ділитися щирими зображеннями з непідробними емоціями й небанальними сюжетами. Це значить – жодних силуваних посмішок й неприродно щасливих сімей в однакових светрах. Старайтеся вибирати фотографії й відео, що нагадують сцени з реального життя, в яких ваші потенційні клієнти зможуть упізнати себе.

 

3. Тематичні колекції

У бібліотеках стоків ви можете знайти контент буквально на будь-яку тему в різних форматах: фото, ілюстрації, вектори, футажі, аудіо. Щоправда, іноді пошук може забирати багато часу. Рішення цієї проблеми – тематичні колекції, у яких, скоріше за все, буде саме те, що вам треба. Наприклад, добірки атмосферних фото, фонових зображень і відео до Хелловіну, спеціальна колекція зображень до Чорної п’ятниці й Кіберпонеділка або різдвяна колекція музики.

 

4. Осінні трендові кольори

Крім загальних візуальних трендів, є мікротренди, актуальні для одного сезону. Вони краще за все відображають поточну реальність, настрої та очікування аудиторії. Восени увагу ваших потенційних клієнтів напевно приверне контент, який подарує їм відчуття затишку й тепла. Досягти такого ефекту допоможуть трендові кольори осені:

 

5. Готові шаблони

Якщо спланувати заздалегідь масштабну сезонну кампанію не вийшло, залишається варіант святкового флеш-розпродажу. Його запуск вимагає не так багато часу: ви можете швидко створити контент, скориставшись спеціальними дизайн-шаблонами. Тим паче, що є цілі тематичні колекції готових шаблонів, присвячених Хелловіну, Чорній п’ятниці й Кіберпонеділку. Достатньо просто вибрати потрібний формат – від банера або флаєра до анімації або публікації в соцмережах – і персоналізувати його.

 

Резюме

До Хелловіну залишається понад місяць, а до Чорної п’ятниці й Кіберпонеділка – майже два. Цього часу достатньо, щоб спланувати й запустити продуману маркетингову кампанію. Якщо почати підготовку зараз, можна отримати максимум користі від інфоприводів, які привернуть увагу більшості споживачів. Визначтеся з головною метою, ідеєю й меседжем, створіть кампанію із врахуванням особливостей цільової аудиторії й пам’ятайте: вона хоче бачити щирий, трендовий контент, який подарує радість і відчуття свята.

Знайдіть більше натхнення для сезонного маркетингу в наших тематичних статтях:

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Анна  Тімаревська
    Анна Тімаревська

    Анна — досвідчена редакторка та копірайтерка, яка вже понад десять років працює з контентом. Вона любить відкривати для себе щось нове та ділитися найкращими знахідками з нашими читачами — від основ дизайну та маркетингових стратегій до порад із саморозвитку.