Slide thumbnailОтримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам
Slide thumbnailІндивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам

Як стати продуктивнішим: поради для фотографів-початківців

В інтернеті стільки статей про продуктивність і стільки її визначень, що в них можна легко заплутатися. Так що ж таке продуктивність? Чи означає вона цілодобову зайнятість? Або, може, досягнення всіх своїх цілей? Сьогодні питання, як стати продуктивнішим, актуальне для багатьох, та перш ніж давати поради фотографам-початківцям, визначмо, що значить продуктивність.

Бути продуктивним стоковим фотографом значить оптимізувати робочий процес у такий спосіб, щоб не тільки встигати робити якісні й красиві знімки, а й ефективно їх просувати. Разом з тим десятки незавершених справ у списку й тисячі зображень у папках на комп’ютері не мають жодного відношення до продуктивності.

Якщо ви чекали підказки або знаку, що час вже нарешті стати продуктивним стоковим фотографом, – ось вони. Не відкладайте нічого на потім. Ви можете стати продуктивнішим вже сьогодні: складайте списки й антисписки справ, приділяйте увагу підбору ключових слів, використовуйте гарячі клавіші й інші прийоми, які допоможуть вам покращити ефективність.

 

Складайте списки справ

Ви могли чути про книгу Девіда Аллена “Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу”. Вона може стати для вас справжнім порятунком, незалежно від того, ви працюєте в офісі чи вдома.

За словами автора, коли ви звільняєте свій розум від запам’ятовування завдань і переносите ці завдання на зовнішній носій (наприклад, записуєте у блокнот), вам легше зосередитися на їхньому виконанні. Ви відразу бачите швидкість роботи, а найголовніше – перестаєте нервувати, що щось забули. Крім того, у вас з’являється змагальна мотивація: хочеться закінчити всі справи й поставити галочку навпроти кожного пункту.

У списку можна фіксувати все що завгодно: плани на день, на тиждень, на місяць і навіть на рік; фотообладнання, яке потрібно забрати перед зйомкою; локації, які варто дослідити; концепції та ідеї; фотостокові ресурси, на які ви можете надіслати свої статті; моделей, з якими потрібно зв’язатися, – і взагалі будь-які важливі речі, які ви можете забути, якщо не запишете. Розкладіть все по поличках!

Для складання таких списків можна використовувати найрізноманітніші методи. Головне – щоб вам було зручно. Можна взяти блокнот або альбом для скетчів, куди ви записуєте свої ідеї. Можна скористатися нотатками на комп’ютері або в телефоні, а можна вдатися до послуг онлайн-платформ на кшталт Evernote. Перевага таких цифрових списків у тому, що вони будуть відображатися на всіх ваших пристроях. Варіантів багато, так що просто оберіть систему, яка підходить особисто вам.

Щойно списки стануть невіддільною частиною вашого життя, ви відразу зрозумієте, наскільки продуктивнішим стали.

How to Be a Productive Stock Photographer

 

Й антисписки

Ми постійно отримуємо купу повідомлень, дзвінків та електронних листів. Погодьтеся, відволіктися від виконання справ зі списку досить легко. Прокрастинація часто перемагає бажання поставити пташку навпроти завдання, й наприкінці дня виявляється, що не виконано й половини із запланованого.

Якщо вам це знайоме (власне, як і всім нам), прочитайте книгу Тіма Феррісса “Працюй чотири години на тиждень. Нова психологія успіху”. Цей гуру продуктивності просуває ідею складання антисписків. Якщо стисло, потрібно створити список речей, які заважають стати продуктивнішим. Антисписок може виглядати так:

  • не гортати стрічку Instagram, Facebook і YouTube з 10:00 до 18:00;
  • не перевіряти електронну пошту вранці;
  • не забути почитати перед сном книгу по фотографії;
  • не забувати користуватися гарячими клавішами для редагування знімків.

Щоразу, коли у вас виникає спокуса порушити один з пунктів списку, подумайте, що відбудеться, якщо ви, наприклад, відповісте на лист ввечері. Нічого страшного? Тоді відкладіть відповідь до кінця робочого дня й зосередьтеся на дійсно важливих справах.

 

Слідкуйте за трендами

Хоча дехто вважає, що на фотостоках трендових фотографій годі й шукати, ми у Depositphotos доведемо вам протилежне.

Крім величезної бібліотеки з понад 200 мільйонів файлів, на нашому сайті є фотоколекції, у яких ми збираємо найцікавіші фотографії на актуальні теми. Клієнти, які користуються розширеним пошуком Depositphotos (і таких більшість), мають можливість переглядати найновіший контент і вибирати не тільки популярні, але й нішеві та трендові знімки.

На перший погляд виглядає як вступ до статті про те, навіщо стоковому фотографу слідкувати за трендами. Але насправді важливо, щоб ви чітко розуміли: якщо хочете заробляти на фотостоках, бути в курсі останніх трендів просто необхідно.

Щоб відстежувати останні тенденції у фотографії й дизайні, підпишіться на популярних авторів в Instagram, стежте за новинами в інтернеті й читайте наш блог. Ми регулярно публікуємо статті про фотографію й візуальні тренди. Ось кілька останніх:

How to Be a Productive Stock Photographer

 

Створіть файл із вдалими ключовими словами

Коли ви завантажуєте файли на фотостокову платформу, якість матеріалів і їхня оригінальність, звичайно, дуже важливі. Але це тільки пів справи. Клієнти й усі охочі купити ваші фото повинні спочатку знайти їх серед мільйонів файлів. Якщо ви хочете, щоб ваші роботи помічали й завантажували, потрібно розібратися, як підбирати ключові слова до зображень для фотостоків.

На багатьох стокових платформах, в тому числі й на Depositphotos, ключові слова потрібно вносити у два розділи – опис і власне у розділ ключових слів. Але не поспішайте із заповненням, спочатку проаналізуйте ключові слова до найпопулярніших зображень, а потім виберіть ті, які підходять для ваших файлів. Якщо ви працюєте з фотостоками вже давно, постарайтеся проаналізувати, які ключові слова допомогли вашим топовим фотографіям вийти на перші сторінки видачі.

Якщо регулярно приділяти час аналізу і підбору ключових слів, заробляти на фотостоках стане простіше.

 

Перестаньте переживати через обладнання

Ми живемо у третьому тисячолітті, й смартфони давно замінили цілу купу пристроїв, без яких раніше, всього пару десятиліть тому, ми не могли уявити життя. Сьогодні для перегляду улюбленого серіалу не потрібен телевізор. Надрукувати книгу можна і без друкарської машинки, й вам абсолютно не потрібна колекція дорогого обладнання, щоб стати фотографом.

Що вам необхідно, так це навички у фотографії, які цілком можна розвинути:

  • вивчивши всі функції і налаштування у своєму фотоапараті або смартфоні;
  • читаючи книги й профільні журнали;
  • щодня приділяючи час творчості (пишіть, робіть малюнки та ілюстрації);
  • переглядаючи художні та документальні фільми;
  • слідкуючи за творчістю визнаних фотографів;
  • ретельно редагуючи фотографії;
  • обмінюючись знаннями з колегами.

До цього списку увійшли прості й очевидні прийоми, але насправді є величезна кількість способів покращити навички фотографа і робити вдалі, оригінальні знімки, причому на звичайний смартфон.

How to Be a Productive Stock Photographer

 

Вивчіть комбінації гарячих клавіш

Ви напевно знаєте, що змінити мову можна вдвічі швидше за допомогою клавіш. І вже точно знаєте, наскільки Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+Z і Ctrl+A полегшують життя. Вони працюють й у застосунках для редагування фото.

Якщо ви почнете користуватися комбінаціями клавіш під час обробки фотографій у Photoshop, Lightroom або будь-якому іншому застосунку, зможете стати набагато продуктивнішим. І не турбуйтеся через велику кількість комбінацій: знання приходять з практикою.

На перший погляд всі ці прийоми здаються дуже простими, але вони допоможуть вам досягти нових висот як стоковому фотографу. Ви зможете налагодити робочий процес, працювати швидше й ефективніше та врешті розпрощалися з прокрастинацією. Головне – не відкладайте все на завтра, включіть наші поради для фотографів-початківців у свій розпорядок вже сьогодні.

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Марія Сібірцева
    Марія Сібірцева

    Копірайтер. MA Publishing, UAL. Висвітлює теми дизайну, маркетингу та фотографії. Багато читає, любить подорожувати і відкривати нові місця, відвідала більше 30 країн.