Slide thumbnailОтримайте індивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам
Slide thumbnailІндивідуальне рішення для вашого бізнесу
Напишіть нам

5 нестандартних способів розвинути креативність

Найскладніше завдання під час карантину – мотивувати себе зайнятися чимось. Вдома стільки всього відволікає, що доводиться докладати зусиль для виконання навіть простих завдань. Ситуація ускладнюється ще більше, коли ви намагаєтеся знайти стимул для творчості. Тим паче, що звичні джерела натхнення (наприклад, подорожі або походи у художні галереї) зараз майже недоступні.

Та якщо ви будете шукати творчі рішення, обов’язково виявите кілька нестандартних способів розвинути креативність. Ми поділимося з вами найефективнішими й найбільш несподіваними.

 

1. “Ранкові сторінки”

Кажуть, щоб проявити творчі здібності, треба просто почати. Але як бути, якщо ви не знаєте, з чого почати? У цьому випадку вам варто дізнатися про “Ранкові сторінки” – метод розвитку талантів, описаний Джулією Кемерон у книзі “Шлях митця”.

В основі “Ранкових сторінок” лежить ідея, що ви можете стимулювати свою креативність, фіксуючи потік свідомості. Все, що потрібно робити, – писати по три сторінки щоранку. Ви можете записувати думки, спогади й плани на тиждень – все, що приходить в голову в цей час дня. В результаті ваша свідомість буде більш спокійною, зосередженою, а вам буде простіше генерувати ідеї. У “Ранкових сторінках” немає жодних чітких правил. Просто отримуйте задоволення від процесу і розвивайте креативність.

 

2. Лінощі

Більшість людей вважають, що надійні способи стимулювати креативність – читання захопливої книги, перегляд цікавого фільму чи вивчення тематичних досліджень. На жаль, вони не ефективні, коли ваш розум втомився або виснажений. Якщо ви працюєте протягом багатьох годин або навіть днів, найкращий метод підвищити креативність – зробити паузу.

Спробуйте опанувати мистецтво балансу між продуктивністю і нудьгою. Результатом можуть стати творчі осяяння. Не плутайте продуктивність із зайнятістю. Останнє – захисний механізм для багатьох у сучасному світі. Люди вважають за краще бути зайнятими з раннього ранку до пізнього вечора, щоб відволікатися від тривожних думок. Але якщо ви наважитеся якийсь час нічого не робити й зіштовхнутися зі своїми думками (якими б вони не були), отримаєте шанс підключити внутрішні творчі ресурси. Нудьга змусить вас шукати щось нове, і це стане стимулом до креативності.

 

3. Медитація

У нашому мінливому світі все більше людей приходять до медитації. Щоб заспокоїти свою свідомість, вони починають з коротких практик. Цього цілком достатньо, щоб знизити тривожність і розвинути креативність.

Дослідження свідчить, що 30-хвилинної медитації раз на день протягом тижня достатньо для поліпшення творчих здібностей та контролю емоцій. Якщо ви ще не практикували, спробуйте почати із завантаження застосунку Meditopia. Це простий гід для тих, хто тільки знайомиться з медитацією. Він пропонує персоналізовані практики залежно від цілей, яких ви хочете досягти.

Відомий факт, що Стів Джобс використовував медитацію для стимулювання креативності. Просто подумайте про те, як далеко вас може завести медитація.

stock photo budda statue

 

4. Позитивне мислення

Креативність можна визначити як акт пошуку нових ідей і розв’язань проблем. Її ключовий компонент – відсутність страху перед запереченнями й відмовами. Це підтверджено дослідженням Американської психологічної асоціації. Згідно з ним, людина, яка йде на ризик, з більшою ймовірністю виявить творчі здібності, а також впевненість у собі й готовність до складнощів. Тому позитивне мислення – надійний метод підвищити свою креативність.

Як цього досягти? Є два прості способи.

1. Відстежуйте негативні думки. Дослідження TalentSmart свідчить: ви підсилюєте негативні думки, коли концентруєтеся на них. Цікаво, що ці думки переважно є нашими припущеннями, а не фактами. Коли помічаєте, що ваш розум зайнятий деструктивними ідеями, час зупинитися, записати негативні думки й оцінити їх. Використовуйте потужні слова, як “ніколи” і “завжди”, щоб визначити раціональність своєї тривоги. Ви ніколи не розв’язуєте проблеми? Ви завжди зазнаєте невдач? Постарайтеся усвідомити, що всі ваші негативні думки – лише прояв захисного механізму, який активується у стресовій ситуації.

2. Відзначайте гарні моменти. Якщо ви несподівано піддалися деструктивним думкам, зробіть швидку вправу, яка допоможе зосередитися на позитиві. Просто подумайте про все хороше, що сталося з вами протягом дня, що викликає почуття подяки й щастя. Це можуть бути прості речі, як чашка ароматної кави або сонячна погода. Невеликого списку достатньо, щоб переключитися на позитивне мислення, звільнити розум від нав’язливих думок і дозволити творчим здібностям проявитися.

5. Мрії

Представникам творчих професій мріяти особливо корисно. Згідно з дослідженнями, мрії допомагають стимулювати творче і стратегічне мислення, особливо на етапах обмірковування і розв’язання проблем. Вони дозволяють людям знаходити нові ідеї й рефлексувати. Але все це працює лише у випадку позитивних конструктивних фантазій. Інші ж види, як дисфорія або слабкий контроль уваги, провокують нав’язливі думки й нездатність сконцентруватися на завданнях. Постарайтеся керувати мріями й не занурюватися надто глибоко у свої думки.

5 Offbeat Ways to Boost Creativity (Away From Screens)

 

Виявляється, щоб розвинути креативність, іноді просто потрібно зробити перерву і помріяти або взагалі нічого не робити. Чудові думки й нестандартні ідеї з’являються тільки у розслабленій свідомості. Не забувайте про це, коли будете пробувати нові способи розвитку креативності. Також згадайте цитату Маї Енджелоу про те, що творчі здібності невичерпні. Чим частіше ви їх використовуєте, тим більше вони проявляються.

Схожі статті

    Приєднуйтеся до нашої спільноти!

    Підпишіться на дайджест блогу Depositphotos, щоб не пропускати корисні поради й оновлення.

    Марія Сібірцева
    Марія Сібірцева

    Копірайтер. MA Publishing, UAL. Висвітлює теми дизайну, маркетингу та фотографії. Багато читає, любить подорожувати і відкривати нові місця, відвідала більше 30 країн.