Задоволення для естетів: 10 фільмів із чудовою палітрою кольорів
У чому ви знаходите натхнення? У природі, людях, фотографії чи, можливо, фільмах? Для креаторів кінострічки можуть бути невичерпним джерелом знань та ідей.
Якщо вам подобається поєднувати приємне з корисним, подивіться нашу добірку естетично бездоганних фільмів. Їхня палітра кольорів, кадрування, стилістика і творчі прийоми мотивують на створення робіт і проєктів, якими ви будете пишатися.
“Готель «Гранд Будапешт»” (2014)
Фільм “Готель «Гранд Будапешт»” американського режисера Веса Андерсона – безумовно, одна з естетично найдосконаліших стрічок останнього десятиріччя. Пастельні відтінки, вишуканий стиль, симетричні кадри, канонічна режисура – усе це створює атмосферу старого фільму, яка відповідає естетиці Веса Андерсона.
Для дизайнерів і фотографів ця стрічка – чудовий приклад того, як з допомогою композиції та візуальних ефектів можна створити інший світ.
“Останній імператор” (1987)
Фільм “Останній імператор” обов’язковий до перегляду для всіх, хто працює з графікою та візуальним контентом. Він сповнений традиційної східної естетики: великої кількості елементів і візерунків, симетрії, величі та динаміки. У цій стилістиці палітра кольорів відіграє не менш важливу роль. Наприклад, червоний у китайській культурі символізує щастя і радість. У поєднанні з жовтим або золотим він значить успіх і престиж, а чорний є нейтральним кольором. Створюючи дизайн або знімки у східному стилі, не забувайте враховувати символізм кольорів і форм.
“Ла-Ла Ленд” (2016)
Всім, кого надихає естетика американської мрії, варто подивитися “Ла-Ла Ленд”. Якщо говорити про звукові або візуальні ефекти, спойлерів не уникнути. Адже режисер Демієн Шазелл використав у фільмі усі можливі асоціації з Лос-Анджелесом. Пісні на кшталт City of Stars, джазові клуби, ностальгія за минулим, голлівудські схили, молоді актори й співаки, вічне сонце і рожеві відтінки як символ заповітної мрії.
“Сніданок у Тіффані” (1961)
З моменту свого виходу в 1961 році “Сніданок у Тіффані” одразу завоював місце серед естетично найдосконаліших фільмів в історії. Він ілюструє той час особливою естетикою й акцентом на моді. Але не лише одяг і прикраси Одрі Гепберн роблять цю стрічку такою гарною. Атмосфера безтурботності й сцени з великими планами надихнуть вас, особливо якщо ви створюєте проєкт у стилі 60-х.
“Космічна одіссея 2001 року” (1968)
Фільм “Космічна одіссея 2001 року” знятий у кращих традиціях естетики Стенлі Кубрика. Це художня форма, яка передає послання через композицію.
Мінімалізм, який лише зародився на початку 1960-х, – ще одна відмінна риса фільму. Чорно-білі кольори, холодні відтінки, симетрія геометричних форм – ось стилістика, непідвладна часу, яка стала ознакою гарного смаку. Естетика Стенлі Кубрика виняткова.
“Неоновий демон” (2016)
“Неоновий демон” – безумовно, один з тих естетично бездоганних фільмів, які змушують переосмислити саме поняття краси. Неонові кольори й темні відтінки, часта зміна кадрів і сцени насильства, як правило, відлякують глядачів. Втім у “Неоновому демоні” режисер використовує прийоми, які надають жахливим речам своєрідної привабливості. Цей психологічний трилер несе візуальне задоволення навіть без традиційних атрибутів краси.
“Малена” (2000)
Чи помічали ви, як часто фотографи й режисери намагалися відтворити сцену Моніки Белуччі із сигаретою? Витончена італійська естетика й образ головної героїні заслуговують на окреме місце в історії кінематографу. Пастельні відтінки, стародавня архітектура й пейзажі узбережжя майстерно передають сповнену болю естетику воєнного часу.
“Опівночі в Парижі” (2011)
Естетика стрічки “Опівночі в Парижі” Вуді Аллена суттєво вирізняється на фоні типового американського кінематографу XXI століття. Режисер передає суміш сюрреалізму й ностальгії, використовуючи теплу палітру кольорів і кадри у дусі картин найвидатніших художників. Мета цього художнього прийому – не вразити глядача, а залишити особливий післясмак і дати привід замислитися.
“Марія-Антуанетта” (2005)
Якщо ви цікавитеся історією, “Марія-Антуанетта” стане для вас джерелом натхнення. Завдяки майстерній роботі над усім – від костюмів, зачісок і макіяжу до композиції й операторських прийомів – фільм дарує справжнє естетичне задоволення. Це той випадок, коли занурення у достеменні історичні події не є головною ідеєю сюжету. Його естетика полягає у тому, щоб передати певний настрій, спосіб життя і світосприйняття – розкіш, радість і красу.
“Меланхолія” (2011)
В одному з інтерв’ю данський режисер Ларс фон Трієр сказав, що йому може не сподобатися власний фільм, якщо його естетика нагадує класичне американське кіно. Уповільнені, симетричні сцени з “Меланхолії” – це те, що подобається багатьом у популярному кінематографі. Завдяки такому підходу режисеру вдалося розкрити у цій психологічній драмі складний стан душі й зобразити суперечливу красу гнітючої ситуації.
Якщо ви шукаєте певну естетику для нового проєкту, ці 10 гарних кінострічок з різними палітрами кольорів, стилістикою й візуальними ефектами подарують вам натхнення й безліч цікавих ідей.