10 найкращих сайтів для просування портфоліо фотографа
Досягти успіху у фотобізнесі нелегко, особливо якщо ви й так вже робите для цього усе можливе. Ваше портфоліо – лише відправний пункт. Крім створення знімків, які відображають ваш стиль і спеціалізацію, також важливо займатися просуванням.
Припустимо, що ваше портфоліо досконале. Подумайте, якими будуть наступні кроки для просування робіт. У фотографів мають бути надійні інструменти та канали, які допомагають ділитися творчістю, отримувати зворотний зв’язок, спілкуватися з колегами й розвивати бізнес.
Основи успішного фотобізнесу
Перед початком просування вам варто вирішити декілька питань. Адже якщо не підготуватися як слід, можна просто згаяти час.
1. Продумане портфоліо
Портфоліо не повинно бути просто добіркою вдалих, на вашу думку, фотографій. Воно має показувати клієнтам ваш стиль і спеціалізацію.
2. Персональний сайт
Для фотографа дуже корисне вміння оновити свій сайт без глибоких знань у програмуванні. Персональна сторінка – важливий складник будь-якого бізнесу і один з каналів просування робіт. Сайт дає можливість зацікавленим людям зв’язатися з вами. Багато ресурсів з нашого списку вимагають посилання на портфоліо фотографа, щоб його можна було знайти.
3. Блог
Хоча ведення блогу вимагає багато часу, він дає можливість привести трафік на сайт. До того ж це ще один спосіб досягти потенційних клієнтів. Блог дозволяє їм дізнатися про вас і ваш стиль.
4. Розуміння маркетингових цілей
Розуміння цілей – стартова точка для будь-якого бізнесу. Без нього неможливо робити необхідні кроки й успішно розвивати свою справу.
Як обрати сайт для просування портфоліо фотографа
Гарний сайт для просування портфоліо фотографа також може бути місцем для зберігання робіт. Обираючи платформу, врахуйте наступні аспекти.
1. Можливість ділитися файлами
Важливо, щоб на обраному сайті для просування портфоліо можна було легко ділитися роботами, наприклад, якщо вам треба надіслати їх клієнтам. Також він повинен мати функцію публікації фото у популярних соцмережах: Facebook, Instagram, Pinterest та інших.
2. Розмір сховища
Різні сайти для фотографів дозволяють зберігати різні обсяги даних. Перед завантаженням своїх фото на певну платформу дізнайтеся, які можливості вона пропонує.
3. Зручність доступу
Ви повинні мати можливість легко завантажувати фотографії на платформу, редагувати їх і впорядковувати портфоліо за своїм бажанням. Звертайте увагу на доступність і функціональність сайтів для просування портфоліо фотографа.
4. Контроль якості
Переконайтеся, що обраний сайт дозволяє зберігати фотографії у високій роздільній здатності, адже просувати роботи низької якості немає жодного сенсу.
5. Аудиторія
Сайт для фотографів має давати можливість поширювати інформацію про ваш бізнес. Тому варто вибрати платформу зі спільнотою творчих людей, які допоможуть у просуванні ваших робіт як на ній, так і за її межами. Знайдіть майданчик, який об’єднує саме таких людей і дозволить вам створити гарну репутацію.
10 кращих сайтів для просування портфоліо фотографа
Є сотні сайтів для фотографів, з допомогою яких можна просувати свої роботи. Ми не будемо враховувати найбільш очевидні платформи, як Instagram, Facebook та інші популярні соцмережі. Розглянемо альтернативні варіанти, які дають можливість увійти у творчу сферу і зарекомендувати себе у креативних спільнотах.
1. SmugMug
SmugMug – проста і стильна платформа для публікації своїх робіт. Сервіс платний: вартість розміщення зображень – приблизно $5,99 на місяць або $39,99 на рік. Це досить недорого з огляду на те, що ви отримуєте необмежений простір для зберігання фото і відео, а також декілька корисних і простих інструментів редагування.
2. PhotoShelter
PhotoShelter – один з найпопулярніших сайтів для фотографів, який об’єднує велику міжнародну фотоспільноту. Тут можна завантажувати й навіть продавати свої роботи.
3. Flickr
Мільйони людей користуються Flickr як у професійних цілях, так і для пошуку натхнення. Цей сайт для фотографів і представників інших творчих професій дає можливість просувати свої роботи у спільноті і за її межами. Також він пропонує розширені функції, яких не мають інші платформи. У Flickr дуже активні користувачі, вони не лише переглядають зображення, але й оцінюють їх.
4. Pinterest
Pinterest не втрачає популярність і залишається одним з найбільших джерел натхнення для людей з усього світу. У цій соцмережі ви можете створювати дошки й зберігати на них фотографії, а інші користувачі – передивлятися їх. Переконайтеся, що ви дали посилання на свій сайт або портфоліо, щоб клієнти могли знайти вас.
5. Behance
Якщо ви хочете стати частиною творчої спільноти, Behance – чудовий вибір. Це онлайн-об’єднання професіоналів і креативних людей із різних сфер. Тут можна створювати папки й представляти свої роботи у вигляді окремих проєктів.
6. Photography Talk
Photography Talk – провідний сайт для фотографів, яким щодня користуються тисячі людей. Такі платформи збирають навколо себе фотоспільноти, дають можливість навчатися в інших авторів і отримувати відгуки про свої роботи.
7. Pixpa
Pixpa – гарний варіант для тих, кому потрібне онлайн-портфоліо. Цей універсальний сервіс дозволяє створити професійний сайт-портфоліо з інтегрованим онлайн-магазином і можливістю вести блог.
8. Exposure
Сайт для фотографів із красномовною назвою Exposure дає їм можливість представити свої роботи. Ця платформа приваблює багатьох професійних фотографів і художників, які прагнуть ділитися своєю творчістю.
9. About Me
Хоча About Me не був задуманий як сайт для фотографів, він дозволяє користувачам дізнатися про вас і подивитися ваші роботи. Також ця платформа дає статистику відвідувань вашого сайту. Це чудовий ресурс для розміщення посилань на свій сайт.
10. Depositphotos
Ставши автором і почавши завантажувати роботи на Depositphotos, ви зможете ділитися посиланнями на своє портфоліо з потенційними клієнтами. Depositphotos об’єднує велику спільноту фотографів. Якщо ви маєте талант, це гарний спосіб зробити собі ім’я у фотоіндустрії. Ви можете створювати власні колекції зображень, а також ділитися ними з колегами та клієнтами.